החתונה במספרים: כמה ק"ג שוקולד היו בעוגה של וויליאם?

מה היה אורך שובל השמלה של קייט? כמה קילוגרמים של שוקולד היה בעוגה של וויליאם? כמה שוטרים שמרו על הסדר וכמה אשפה היו צריכים לאסוף מרחובות לונדון? סיכום כל הנתונים על חתונת המאה בבריטניה

אחרי שהחתונה המלכותית נצפתה על ידי מיליוני רבים של בני אדם ב-180 מדינות ברחבי העולם, עכשיו מתפרסמים נתונים מספריים חשובים הנוגעים ליום המאושר בחייהם של וויליאם וקתרין ועל הסוד השמור ביותר של האירוע - שמלת החתונה.

לשמלת התחרה והמשי שלבשה קייט היה מחובר שובל באורך 2.7 מטרים, קצר משמעותית משובל שמלת החתונה של הנסיכה דיאנה שהיה לא פחות משמונה מטרים אורך. לכל פס תחרה צורף תפר ייחודי במרווחים של 2-3 מילימטרים והוא שאילץ את העובדים לשטוף את ידיהם כל 30 דקות כדי לשמור על השמלה מושלמת וללא רבב. כמו כן, כדי לשמור על חוזק, הוחלפו הסיכות בשמלה כל 3 שעות.

בצריכת החשמל בבריטניה נרשמה עלייה חדה ופתאומית של 2,400 מגה-וואט, השווה להרתחה בו זמנית של מיליון קומקומים, עם סיום טקס הנישואין בכנסיית ווסטמינסטר ותחילת מסע הכרכרה לארמון בקינגהאם. במספר נקודות מפתח לאורך היום הורגשו נפילות ועליות בדרישה לחשמל כאשר הנפילה המשמעותית היתה בעת שהזוג המלכותי הופיע במרפסת הארמון. ברגע זה עזבו כולם את עיסוקיהם ונצמדו למסך הטלוויזיה כדי להיות עדים לנשיקה ההיסטורית.

900 פרחים מסוכר על העוגה המסורתית 

החגיגות בארמון בקינגהאם נמשכו לאורך כל יום שישי. לארוחת הצהריים הרשמית הגיעו 650 אורחים שצרכו 10,000 מתאבנים, שהוכנו על ידי צוות של 21 שפים. מאוחר יותר, 300 חברים קרובים הוזמנו לחגיגת הערב שם ניתנה להם הזכות לבחור בין שתי עוגות שונות. עוגת הפירות המסורתית הוכנה מ-17 עוגות אישיות, כללה שמונה שכבות וקושטה בלא פחות מ-900 פרחים עשויים מסוכר. עוגת השוקולד ביסקוויטים שהוכנה לבקשתו של הנסיך ויליאם הכילה 1,700 ביסקוויטים ו-17 קילו שוקולד.

רשת טסקו הודיעה כי היא מכרה 193 קילומטרים של דגלונים שזו כמות המספיקה להקיף את כנסיית ווסטמינסטר כ-100 פעמים. רשת מרקס אנד ספנסר מסרה כי מיליון יחידות של כרע עוף ושני מיליון יחידות של נקניקיות נמכרו במהלך השבוע. ברחבי המדינה נערכו אלפי מסיבות רחוב כשהאזרחים מנצלים עד תום את יום השבתון הנוסף. לצורך כך, הוגשו 5,500 בקשות רשמיות לסגירת כבישים.

140 טונות של אשפה פונו מהרחובות

המשטרה בלונדון מעריכה כי לפחות מיליון בני אדם הסתובבו ברחובות בניסיון לצפות ברגע קטן מהתהלוכה המלכותית ברחובות העיר. באותו יום שמרו 5,000 שוטרים ו-35 כלבי משטרה על הסדר וב-24 שעות שאחרי החתונה בוצעו 55 מעצרים. כדי שהכל יראה נקי ומצוחצח נשלחו לרחובות 130 מנקים שזה בדיוק 100 מנקים יותר מביום רגיל. הכוח המתוגבר פינה 140 טונות של אשפה מתוכם לאסוף את גללי הסוסים היה האתגר הגדול ביותר. סך ההוצאות על הביטחון, הכנה וניקיון הרחובות מוערך ב-10 מיליון פאונד.

  רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק