100 יום לחתונת וויליאם וקייט: מה הסוד של בית המלוכה הבריטי?

המלחמה באפגניסטן? השפל הכלכלי? עזבו שטויות. נדמה שאת הבריטים מעניין רק דבר אחד: החתונה.בעוד פחות ממאה יום יתחתן הנסיך וויליאם עם הגברת קייט מידלטון, ולונדון תצהל ותשמח. מה גורם לבריטים, ולא רק להם, לממן במיליונים רבים כל-כך מוסד מיושן שהחשיבות שלו די לא ברורה?

התעשייה סביב החתונה המדוברת ביותר ב-30 השנים האחרונות התחילה כבר מזמן. כולן רוצות את שמלת האירוסין, את הטבעת או בעצם כל מזכרת אפשרית שקשורה לקייט ו-ויליאם.

אפילו משפחת המלוכה מבינה את הפוטנציאל השיווקי הטמון בחתונה הזו. בחנות המזכרות הרשמית של ארמון בקינגהם מציעה, למשל, צלחת חרסינה עם ראשי התיבות של בני הזוג.

החתונה המלכותית בבריטניה - סיקור מיוחד

אין אף תייר בלונדון שלא מרגיש שהוא חלק מההכנות לחתונה. עכשיו מציעים כאן גם סיור בעקבות סיפור אהבתם של הנסיך ובת המעמד הבינוני שעומדת ביום מן הימים להיות מלכת אנגליה.

זהו עיתוי מושלם לחתונה מפני שמעבר לכל דבר אחר, בריטניה תרוויח מיליוני ליש"ט מהתיירות. בזמנים של שפל - חתונה היא הדבר המושלם; מה עושה כל תוכנית טלוויזיה שרוצה להעלות את אחוזי הצפייה במהירות? מארגנת חתונה.

המסורת חזקה מהכל

הבריטים אוהבים את משפחת המלוכה שלהם בחתונות מפוארות, אבל גם עם הרבה שערוריות ובגידות מהצד. זה לא הופך את בעלי הדם הכחול לפחות מלכותיים בעיניהם - להפך.

וזה המצב באירופה כולה: ביבשת שמשמרת בקפדנות גינונים שאנחנו מכירים רק מוולט דיסני. זו ודאי הסיבה, בגינה מתעקשים האירופים להמשיך לשלם מיליונים מקופת המדינה על סמלים שכבר מזמן לא טהורים. עניין של מסורת כנראה.

ואולי גם בדיוק בגלל זה - המלכים, הנסיכות, הדוכסיות והרוזנים חיים את הדרמה שאנחנו, הנתינים הפשוטים, יכולים למצוא רק בספרים ובסרטים. 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק