בגלל אובמה: כביש 1 נסגר לשעה

בשלושת ימי ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל עמדו כל הגורמים בלוח הזמנים בצורה מדויקת, אך ברגע האחרון התוכניות נאלצו להשתנות - תנאי מזג האוויר לא מאפשרים למסוקו של אובמה להמריא בבטחה, וכביש מספר 1 נסגר לשני הכיוונים למשך שעה כדי לאפשר לשיירת הנשיא להגיע לנתב"ג

האובך שיבש את לוח הזמנים של אובמה ושל אזרחי ישראל: בשל תנאי מזג האוויר נאלץ נשיא ארצות הברית לעשות את דרכו לנמל התעופה בן גוריון בשיירה הרכובה, ולא במסוק שכפי שתוכנן בתחילה. לכן נסגר כביש מספר 1 לתנועה למשך כשעה כדי לאפשר לשיירת הרכבים לעבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם רדתו ממטוס ה"אייר פורס 1" לפני יומיים, אמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה "איזה יום יפה". היום, כשהוא עוזב את ישראל, מזג האוויר קצת פחות מסביר פנים - האובך הכבד השורר באזור המרכז מאז שעות הבוקר, חייב שינויים בלוח הזמנים של הנשיא.

מיד עם תום ביקורו בכנסיית האומה בבית לחם, היה אמור הנשיא לצאת לכיוון נמל התעופה בן גוריון במסוק. אלא שבשל תנאי מזג האוויר, במשטרה לא רצו לקחת סיכונים מיותרים, ואובמה נאלץ להגיע לשדה התעופה בשיירת הרכבים המאובטחת. בעקבות השינוי בתוכניות סגרה המשטרה את כביש 1 בשני הכיוונים למשך שעה, בין השעות 14:10-15:10.

גם טקס הפרידה מהנשיא אובמה בשדה התעופה לא יתקיים במתכונתו המקורית בשל הרוחות החזקות. הקונסטרוקציה שנבנתה בנתב"ג סמוך למטוסו של אובמה קרסה עקב הרוחות, ובשל כך נערך לנשיא טקס פרידה מצומצם.