חיזבאללה: "אובמה הוא פועל של הישות הציונית"

בישראל התקבל נשיא ארצות הברית ברק אובמה בכבוד מלכים, אך במקומות אחרים במזרח התיכון פחות מרוצים מההצהרות ששחרר בישראל. ארגון חיזבאללה גינה היום בחריפות את קריאתו של אובמה להגדירו ארגון טרור: "אובמה הוא פועל של הישות הציונית – וושינגטון שותפה מלאה של האויב"

ראש בראש - אובמה ונסראללה (רויטרס, AP)

ביקור הנשיא האמריקני ברק אובמה בישראל מעורר הדים ברחבי המזרח התיכון. לאחר שאמש קרא למדינות העולם להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור, במהלך נאומו בפני סטודנטים בבנייני האומה, היום הגיעה התגובה של הארגון הלבנוני: "אובמה פועל של הישות הציונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון חיזבאללה פרסם היום הצהרה ובה הוא מגנה בחריפות את דברי אובמה, וטוען כי הם חלק ממסע הכפשה ישראלי. הם הוסיפו כי דבריו מוכיחים שארצות הברית מעוניינת רק בסיפוק ישראל. "העמדות האמריקניות מציבות את וושינגטון במעמד של שותפה מלאה לאויב, על כל פשעיו", נאמר בהצהרה.

"במקום להיות האדם הבכיר ביותר בממשל של מדינה עצמאית, אובמה מצטייר כמו עובד של הישות הציונית", נכתב. "דברי אובמה חיזקו את אמונתנו בכך שהמו"מ המדיני הוא עקר. ההתנגדות היא הדרך היחידה להשיב את הזכויות, הכבוד, החירות והעצמאות".

"יש לקרוא להם בשמם - ארגון טרור"

במהלך נאומו בבנייני האומה אמר אתמול אובמה: "אני חושב על חמישה ישראלים שעלו על אוטובוס בבולגריה. אנשים שאהבו והיו נאהבים, עם משפחות - ולא חזרו הביתה בגלל חיזבאללה. כל מדינות העולם צריכות לקרוא להם בשמם - ארגון טרור".

אובמה הוסיף כי "העולם לא יכול לקבל ארגון שרוצח אזרחים חפים מפשע, שתומך בהרג של ילדים ונשים בסוריה ממש ברגעים אלה". כמו כן הזהיר הנשיא האמריקני כי ארה"ב לא תסבול ניסיון סורי להעביר נשק כימי לידי חיזבאללה, והוסיף: "אסד, העולם עוקב אחריך".

באיחוד האירופי סירבו עד כה להיענות ללחצים אמריקניים וישראליים ולצרף את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור, מתוך חשש כי הדבר יגביר את חוסר היציבות בלבנון. עם זאת, הלחצים הללו צפויים להתגבר בקרוב, לאחר שבית משפט בקפריסין הרשיע השבוע פעיל חיזבאללה בתכנון פיגועים נגד אינטרסים ישראליים באי.