"אני לא יכול לחכות לספר לנכדים"

כ-2,000 צופים נרגשים זכו להיות חלק מהחוויה החד-פעמית ולשמוע פנים מול פנים את הנשיא האמריקני בבנייני האומה בירושלים. אחד מהם הוא מנכ"ל אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה, ספי שלם, ואין ספק שאת הערב הזה - הוא יזכור כל החיים

ספי שלם בקהל, הערב (חדשות 2)

כבר בשעה 10:30 בבוקר, 6 שעות וחצי לפני שעת ה-ש' של הנאום, יצאנו מאוניברסיטת חיפה עם ארבעה אוטובוסים עמוסים ב-170 סטודנטים מלאי התרגשות והתלהבות. לאחר שעתיים בדרכים ושעה של בדיקות בטחוניות קפדניות הגענו אל בנייני האומה שלבשו היום חג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעתיים לפני פתיחת הנאום כבר ישבנו בתוך האולם. לצדי ישב שאדי, חברי הדרוזי, ואיתנו מספר סטודנטים ערבים. ביחד עימנו, סטודנטים יהודים וסטודנטים נוספים מכל רחבי העולם, המרכיבים את הפסיפס הסטודנטיאלי המיוחד כל כך של אוניברסיטת חיפה. הדבר הזה סמלי עוד יותר כאשר מקשיבים לחזונו מעורר ההשראה של ברק אובמה.

לאחר שהנשיא האמריקני נכנס אל האולם - 21 דקות לפני המועד המיועד ובהפתעה גמורה עבורנו - הייתי זקוק לחמש דקות לפחות על מנת לעכל באמת כי במרחק נגיעה ממני נמצאת האישיות המדינית הגדולה ביותר של המילניום הנוכחי. הווייב בתוך האודיטוריום מעצם נוכחותו של אובמה הוכיח לי את מה שכבר סברתי מראש - ברק אובמה הוא הרוקסטאר הגדול ביותר של דורנו!

נאום אובמה בבנייני האומה, הערב (AP)
אבל הסיפור לא מסתיים בכריזמה המטורפת שלו. המסר המשולש שהוא הביא עמו כבש את לבבותינו. מצד אחד הוא הדגיש כי "כל עוד ארצות הברית קיימת, ישראל תהיה קיימת גם כן" וכי "אירן גרעינית אינה אופציה". מצד אחר הוא קרא שוב לפתרון שתי המדינות. אני סבור כי השילוב המעניין בין שניהם, ביחד עם קריאתו אלינו לדחוק במנהיגינו לקחת סיכונים, יכול באמת לפתוח את לבבותינו.

אני כבר לא יכול לחכות עד שיהיו לי נכדים, על מנת שאוכל לספר להם על החוויה המדהימה הזו - חוויה של פעם בחיים.

הסטודנטים צופים ב"רוקסטאר של דורנו" (רויטרס)

ספי שלם, תושב קרית מוצקין בן 29, מנכ"ל אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה, סטודנט לתואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה.