סטודנט ערבי הפריע לאובמה: "לשחרר את פלסטין"

שיאו של ביקור אובמה בישראל – הנאום בפני הסטודנטים בבנייני האומה – הופרע בסמוך לתחילתו על ידי סטודנט ערבי, שהחל בקריאות "Free Palestine". הקהל הגיב בקריאות בוז רמות להפרעה, אך הנשיא אובמה לא התבלבל ומיהר להרגיע את הרוחות: "זה חלק מהוויכוח הדמוקרטי"

נאומו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בפני סטודנטים בבנייני האומה התקבל לכל אורכו באהדה חסרת תקדים ובמחיאות כפיים סוערות, אך תקרית אחת בתחילתו העיבה לרגל על ההרמוניה ששררה באולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רביע עיד, סטודנט, תושב עילבון בן 24, קם ממקומו במהלך הנאום והחל לקרוא "Free Palestine!" (לשחרר את פלסטין). "באת בשביל השלום, או בשביל לספק נשק לישראל בכדי לרצוח את העם הפלסטיני?" המשיך לצעוק ובסיום קרא: "הנשק שלך ושל מדינתך הוא זה שהרג את פעילת השלום רייצ'ל קורי בעזה". בתגובה להפרעה התפתחה באולם מהומה קלה, כשהקהל הישראלי הביע התנגדות נחרצת תוך קריאות "בוז" רמות. אובמה, שהטה אוזן כלפי גורם ההפרעה, ניסה להרגיע את הרוחות בקהל.

"זהו חלק מהוויכוח הדמוקרטי", אמר אובמה בהתייחס לדברים שנשא רגעים קודם לכן, וזכה לתשואות נלהבות מצד הקהל שקם על רגליו. לסיום התקרית התבדח אובמה ואמר: "קריאות ביניים גורמות לי להרגיש בבית. לא הייתי מרגיש בנוח אם לא הייתה לפחות קריאת ביניים אחת במהלך הנאום".

הסטודנט המפריע הובל מיד אל מחוץ לאולם תחת ליווי ביטחוני כבד. הוא עוכב לחקירה, אך לאחר זמן קצר הוחלט שלא לעצור אותו והוא שוחרר. בירור העלה כי הסטודנט הינו פעיל בתא של בל"ד באוניברסיטת חיפה.

הקהל הגיב להפרעה בקריאות בוז (חדשות 2)

אובמה בישראל - סיקור מלא:

נאום אובמה המלא בבנייני האומה

לכבוד אובמה: טיפסו על גשר המיתרים

צפו: האנשים שמאחורי הביקור הנשיאותי

כך הכתבים הזרים מסקרים את אובמה

אובמה ונתניהו החליפו מתנות

יום ה': אילו כבישים ייסגרו היום לתנועה?

צפו: לוח הזמנים המלא ליום השני בישראל

בזמן ביקור אובמה: רקטות שוגרו לעבר הדרום