הכנות אחרונות בבנייני האומה: "מתרגשים לקראת האירוע ההיסטורי"

בבנייני האומה הכנות שיא לקראת הרגע שרבים מכנים כ"שיאו של ביקור אובמה". בשעות הערב ינאם הנשיא אובמה בפני סטודנטים מרחבי הארץ ומאות עיתונאים מהעולם כולו - וההתרגשות בקרב הצוות הולכת וגוברת. "אני שמח שהתוצאה שהתקבלה בסופו של דבר היתה לשביעות רצונם של האמריקנים" אמר ציון בן שושן שלקח חלק בעיצוב המקום

בבנייני האומה שבירושלים נשלמות ההכנות האחרונות לקראת נאומו של הנשיא אובמה, אותו הוא עתיד לשאת בשעות הערב. אובמה צפוי לנאום בשעה 17:00בפני מאות סטודנטים מרחבי הארץ, וכן בפני גדודי עיתונאים מרחבי העולם, ברגע שרבים מחשיבים אותו כשיאו של הביקור בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי הצוות בבנייני האומה עמלו רבות בשבועות האחרונים בכדי להכין את המקום לאירוע ההיסטורי. ברחבי המבנה הוצבו דגלי ישראל וארה"ב, המסדרונות צוחצחו וסידורי האבטחה תוכננו בקפדנות. "אנחנו בהחלט מתרגשים לקראת האירוע", סיפרה מירה אלטמן, מנכ"ל בנייני האומה. "הכנו לנשיא לשכה מעוצבת בסטנדרטים גבוהים ואפילו ונעזרנו בגלריה מיוחדת למשימה. אני חושבת שאנחנו נראים במיטבנו והבאנו הרבה מניסיוננו לאירוע הזה".

אלטמן הסבירה כי הצוות בהתאם לכללים מדויקים שלפיהם יתקיים האירוע. "כלל ההתרחשות תתורגם לשתי שפות: עברית וערבית", ציינה. "אובמה ינאם כפי שהוא נואם בד"כ ברחבי העולם: מול טלפרומפטר ועל פודיום מכובד. יש כאן השקעה רבה ומכובדות גבוהה".

"האמריקאים מרוצים מהתוצאה"

ציון בן שושן, מבעלי "האסם" - סטודיו לעיצוב בו נעזרו אנשי בנייני האומה, סיפר על האופן שבו עיצב מחדש את פני המקום. "פנו אלינו נציגי בניני האומה, והזמינו אותנו לפגישה במקום. התרשמנו מהחלל שאנחנו אמורים לעצב, הצענו את ההצעות, והתחלנו בעיצוב מחדש". בן שושן סיפר כי העבודות הקדחתניות להחלפת הריהוט והדקורציה במבנה בוצעו במהירות וביעילות מקסמילית. "בתוך שלושה ימים החלפנו את הרצפה, צבענו, הורדנו קירות, הבאנו רהיטים חדשים, בנינו פינת אירוח ושידרגנו את החלל לכזה שיתאים לנשיא ארה"ב".

"זה כבוד גדול מבחינתנו וזה נעשה מהר", התגאה בן ציון ואף הדגיש כי התוצאה היתה לשביעות רצונם של אנשי בנייני האומה וגם של הנציגים האמריקניים האמונים על תיאום הגעתו של אובמה.