צפו: האנשים שמאחורי הביקור הנשיאותי

הטקסים שמלווים את הנשיא אובמה בביקורו בישראל נראים לצופה קצרים ודומים האחד לשני, אך מאחוריהם יש שעות רבות של השקעה גם בפרטים הקטנים ביותר. צפו באנשים שעמלו קשות כדי שכל פרט יהיה מדויק בכל מקום אליו הנשיא מגיע

מאחורי ההמנונים, הטקסים והמסדרים הצבאיים עומדים אנשים שהחסירו לא מעט שעות שינה בשבועות האחרונים. בנתב"ג, בבית הנשיא ובכל מקום אליו הגיע הנשיא אובמה עמלו קשות כדי שהכול יהיה מוכן לקבל את מנהיג העולם החופשי, עד הפרטים הקטנים ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוד חן הוא אחראי המבצעים במשרד הביטחון. כשיש טקס ממלכתי כמו זה שקיבל את אובמה אתמול - הוא אחראי שהכול יעבוד כמו שצריך. דודו היה בשטח כבר בארבע וחצי בבוקר, ולמרות שהטקס קצר יחסית ההשקעה בכל פרט קטן בו גדולה מאוד.

ההכנות לביקור בבית הנשיא (חדשות 2)
איש לא מעוניין בהפתעות מיותרות. אפילו עציץ קטן ליד דוכן הנאומים מעלה ויכוח בין הנוכחים - ובסוף הוחלט לוותר עליו. גם בבית הנשיא בירושלים מד הלחץ היה גבוה. נינט כהן הוציאה מהמחסן את הרהיטים המהודרים, סידרה את הדגלים והקפידה שלא יישאר בבית הנשיא גרגר אחד של אבק.

מעצב הפרחים הקבוע של בית הנשיא סיים לעבוד על עיצוב מיוחד לנשיא אובמה - ובלי סיכונים מיותרים לא שמים פרחים עם אבקנים שיכולים לגרום אלרגיה, ליתר ביטחון. בחוץ בגן בית הנשיא הכינו את הקרקע לעץ שינטע אובמה כמה שעות מאוחר יותר.

אתמול בצהריים אובמה נחת בישראל, העבודה הקשה של כולם השתלמה - הטקסים עברו בשלום, לפי לוח הזמנים והנשיא האמריקני נראה מאוד מרוצה. דודו לעומתם, עדיין לא רגוע: "אני מחכה עד שהגלגלים של המטוס הנשיאותי ינתקו מהקרקע ביום שישי, הראש שלי עדיין לא שם".

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

אובמה ונתניהו החליפו מתנות

מלכת היופי: אולי אלמד את אובמה עברית

העולם מדווח: הכוכב בארץ הסקפטית

צפו: טקס קבלת הפנים המלא בנתב"ג

יאיר נתניהו לאובמה: אבא לא רוצה שאכנס לפוליטיקה

אובמה נחת בישראל ודיבר בעברית: "טוב להיות שוב בארץ"

אובמה הסיר את הז'קט - נתניהו אחריו

ביקור אובמה: באנימציה הכל ורוד

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?