500 עיתונאים: ביקור אובמה מרתק את הכתבים הזרים

מאות עיתונאים, מכל רחבי העולם, הגיעו לכאן, כדי לסקר את ביקור אובמה. את המפגשים, הנאומים והטקסים. "מערכת היחסים בין נתניהו לאובמה מרתקת, זה סיפור פוליטי מעניין. זאת אולי המערכת יחסים הכי פחות מתפקדת שהייתה בין נשיא אמריקאי וראש ממשלה ישראלי ב-30 השנים האחרונות", אמר פרשן ברשת CNN

כ-500 עיתונאים זרים נחתו בישראל ביממה האחרונה, בהם כ-200 עיתונאים אמריקנים, שרבים מהם, רגילים ללוות את הנשיאים שלהם במסעותיהם מסביב לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשותף לכולם הוא ההסכמה, שלמרות שהביקור הזה ממלא את זמן השידור בישראל מאז שעות הבוקר, מעבר לים הוא מעורר פחות עניין. "לפעמים אמריקנים ורשתות אמריקניות מסתכלים למטה ומתמקדים בבית, לפעמים קשה להרים את המבט ולהסתכל על העולם", אמר ג'ון קינג, פרשן פוליטי בכיר ב-CNN.

האם זה הנושא העיקרי שמעניין אותם? כנראה שלא. יש נושאים אחרים באמריקה בדיוק כמו כאן בישראל. אבל בגלל המצב הגלובלי בנוגע לאירן והשלכותיו, האמריקאים מאוד "מודעים" לביקור הזה
ובכל זאת, השידורים מישראל פתחו את תכניות הבוקר בארה"ב בעיקר בגלל הסוגיה האירנית, ההתפתחויות בסוריה והציפייה להצהרה חדה של אובמה.

העיתונאים באו בהמוניהם (חדשות 2)

הכתבים מעריכים: החלטה על אירן - השנה

"הנשיא באמת רוצה לשכנע את נתניהו שיש לו גב, שהוא לא מבלף, ושאמריקה תשתמש בכוח צבאי ותגן על ישראל ועל האינטרס האמריקני למנוע מאירן להגיע לנשק גרעיני", ציינה אדריאנה מיטשל פרשנית בכירה ב-MSNBC.

מייג'ור גארט, כתב הבית הלבן של רשת CBS התייחס גם הוא לביקור: "אנו לא מצפים למשהו חדש בנוגע לאירן אבל להגיד את זה כאן בקונטקסט של המדינה הזאת, והציפייה הישראלית לשמוע את הדברים כאן - ישים את זה בקונטקסט אחר מאשר כשהנשיא אומר את זה בבית".

הכתבים הזרים אומרים שזה לא סוד שמתישהו השנה הנשיא בהתייעצות עם ראש ממשלת ישראל יצטרך לעשות החלטה קשה לגבי אירן, ומה שהם יגידו ויעשו בפגישה הזאת ביניהם יכול להשפיע על הדיפלומטיה.

אובמה ונתניהו, היום (רויטרס)

"היחסים בין אובמה לנתניהו לא מתפקדים"

סוגייה נוספת שמסקרנת את הכתבים הזרים היא היחסים בין הנשיא האמריקני לראש הממשלה. "מערכת היחסים בין נתניהו לאובמה מרתקת, זה סיפור פוליטי מעניין. זאת אולי המערכת יחסים הכי פחות מתפקדת שהייתה בין נשיא אמריקאי וראש ממשלה ישראלי ב-30 השנים האחרונות",
אמר ג'ון קינג פרשן פוליטי בכיר ברשת CNN.

"הנשיא אובמה עצמו מתאר את היחסים כ"עסקיים" ואז אתה יודע שזה הכי פורמלי ולא ידידותי שיכול להיות", הוסיפה אדריאנה מיטשל פרשנית בכירה. "אלו מילותיו של הנשיא לא שלי". הכתבים הזרים ישהו כאן עד תום הביקור ובין אם יצאו ממנו כותרות גדולות יותר או פחות, לפחות בדבר אחד אפשר להתנחם: האנשים שבאו לסקר אותו, אוהבים לבוא לישראל. "אני אוהב לבוא לישראל - זה דמוקרטיה רועשת - אבל זה מה שהופך אותה לכיפית", אמר אחד מהם.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

מלכת היופי: אולי אלמד את אובמה עברית

העולם מדווח: הכוכב בארץ הסקפטית

צפו: טקס קבלת הפנים המלא בנתב"ג

יאיר נתניהו לאובמה: אבא לא רוצה שאכנס לפוליטיקה

אובמה נחת בישראל ודיבר בעברית: "טוב להיות שוב בארץ"

אובמה הסיר את הז'קט - נתניהו אחריו

ביקור אובמה: באנימציה הכל ורוד

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?