הארוחה הרשמית של אובמה ונתניהו: ארטישוק ירושלמי והופעה של עידן רייכל

נשיא ארה"ב משתתף בארוחת ערב רשמית שארגנו לכבודו בבית ראש הממשלה. בין המוזמנים הנכבדים גם השרים יעלון ושטייניץ. ומה יאכל אובמה? בתפריט: פילה דג ברבוניה וקציפת פולי סויה ירוקים, אומצת פילה בקר, קרמבל תפוחי עץ ומאכלי גורמה נוספים. הדובדבן שבקצפת: הופעה של עידן רייכל

הארוחה בבית ראש ההמשלה (צילום: פייסבוק)

לאחר פגישה מדינית-ביטחונית ארוכה, ומסיבת עיתונאים מפורטת במיוחד, עזבו ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה את חדר הכנסים והמשיכו משם לארוחה הרשמית בבית ראש הממשלה. חוץ ממאכלי גורמה שבישל השף שלום קדוש יזכה הנשיא האמריקני לצפות בהופעתו של הזמר הישראלי הפופולרי עידן רייכל.

רייכל יציג את הפרויקט שלו בקצרה וישיר את השיר "ממעמקים" יחד עם כברה קסאי שתשיר בית באמהרית ומאיה אברהם תלווה עם קולות רקע. השיר השני שעידן רייכל ישיר הוא "Gift of acceptance", שנכתב עבור הזמרת האמריקאית India Arie. הזמרת ועידן רייכל הופיעו עם השיר בפני הנשיא אובמה ביום מרטין לותר קינג בוושינגטון בינואר 2010.

משפחת נתניהו עם רייכל (לע"מ)

מה בתפריט? רביולי במילוי קונפי ארטישוק

רבים רצו לקחת חלק בארוחה האלגנטית, אבל רק מעטים זכו בסופו של דבר להשתתף בה ובהם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ויובל שטייניץ, היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה אלוף אייל זמיר, עו"ד יצחק מולכו ורון דרמר והשגריר מייקל אורן.

 אז מה בתפריט? למנה ראשונה יוכל אובמה לאכול רביולי במילוי קונפי של ארטישוק ירושלמי, פילה דג ברבוניה וקציפת פולי סויה ירוקים. אליהם יתלווה גם מרענן חך (אפריטיף) שרבט אשכולית אדומה ורימונים.

למנה עיקרית יש אומצת פילה בקר צלויה במעטפת של תבלינים ארומטיים בשילוב מבחר ירקות האביב. ויש גם קינוח: קרמבל תפוחי עץ בשילוב פירות אדומים, זביון של יין גוורצטרמינר ודבש מפרחי הדרים. ומה עוד במתוקים? פטיפור של תאנים ותמרים עם שקדים ירוקים מקורמלים יחד עם קפה או תה.