מחאה לאובמה: מאחז פלסטיני ב-E1

פעילים פלסטינים הקימו מאחז בשטחי E1 במחאה על התמיכה הכלכלית של נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל. במקביל: במספר ערים הגדה התקיימו הפגנות, ובשירותי הביטחון הפלסטינים נערכים כי מחר לקראת ביקור אובמה ברמאללה, המצב יסלים

אובמה הגיע לישראל והמחאה בגדה המערבית התלהטה: פעילים פלסטינים הקימו היום מאחז סמוך למקום בו ישראל מתכוננת להקים התנחלות חדשה בשטחי E-1, סמוך לכפר אל- עזריה בין שכונת פסגת זאב ומעלה אדומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעילים הקימו במקום 15 אוהלים ולידם הציבו דגל פלסטיני ענק שנועד למשוך את תשומת לבו של הנשיא אובמה. "אנו שולחים לנשיא מסר. ההתנגדות הבלתי אלימה שלנו תמשיך עד שנצא לחופשי", הבהיר חבר הפרלמנט מוסטפא ברגותי. הוועדות העממיות שיזמו את הקמת המאחז מזרחית לירושלים שזכה לכינוי "באב א-שאמס", אמרו לתקשורת הפלסטינית שהמאחז הוא מחאה נגד הממשל האמריקני שתומך כלכלית במדיניות הישראלית.

"שולחם לנשיא מסר", המחאה, היום (רויטרס)

פרשננו לענייני ערבים אהוד יערי ציין כי תקוותם של הפלסטינים היא שצה"ל יגיע לפנות אותם וכך למשוך את תשומת הלב של התקשורת. במספר ערים פלסטיניות התקיימו הפגנות נגד הנשיא האמריקני, שכנראה הגיעו לשיאן מחר. "הוא אורח של פלסטין ולא של אף אזרח פרטי", אמרו בשירותי הביטחון הפלסטינים, שנערכים להפגנות.

עם זאת, ברמאללה יש גם כמה תומכים שהכינו לכבוד ביקורו של אובמה מחר בעיר כעכים מיוחדים. הכעכים מצופים בקצח וזכו לשם "אובמה טו-גו".

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

יאיר נתניהו לאובמה: "אבא לא רוצה שאהיה בפוליטיקה"

"עמדתי להתמוטט בזמן ששרתי לאובמה"

אובמה בישראל: הטקס המלא בנתב"ג. צפו

הקצין שפגש את אובמה: "משהו של פעם בחיים"

קבלת הפנים לנשיא אובמה - בתמונות

אובמה הסיר את הז'קט - נתניהו אחריו

בתי הקפה בירושלים מחכים להזמנה נשיאותית

ביקור אובמה: באנימציה הכל ורוד

צפו: מסלול יומו הראשון של אובמה בישראל

לו"ז צפוף, הסוגייה הדחופה - סוריה

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?