"אובמה כוכב הרוק בארץ הסקפטית". העולם מדווח על ביקור הנשיא בישראל

לצד הסיקור התקשורתי הנרחב בישראל, גם העולם עוסק בהרחבה בביקור נשיא ארצות הברית בישראל. אספנו עבורכם כותרות נבחרות: בין תקוות לחידוש היחסים עם הפלסטינים לביקורת על ישראל

ביקור בכותרות (חדשות 2)

ביקורו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בישראל, לא תפס בשעות הבוקר את הכותרות הראשיות בתקשורת האמריקנית. בידיעות רבות, גוף הידיעה מייחס את הביקור למתיחות בסוריה, אבל הכותרות מתרכזות ביחסים בין ישראל לארצות הברית. הניו יורק טיימס כתב כי "אובמה מגיע לישראל בתקווה לחדש את האמון של תושבי ישראל בממשל האמריקני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם הוושינגטון פוסט מדבר על הביקור הראשון של אובמה בישראל ומגדיר אותו כ"תקווה לחיזוק בן הברית החשוב ביותר באזור". בידיעה צוין כי "הביקור של אובמה מלווה בציפיות מאוד נמוכות בנוגע לחידוש אפשרי של תהליך השלום". אתר ה-ABC בחר לכתוב בכותרת הידיעה כי "הנשיא אובמה מגיע היום לאזור מסובך, למזרח התיכון כדי להביע את מחויבותה של ארצות הברית לביטחונה של ישראל למרות רוח השינוי שמביאה איתה הבטחות וסיכונים".

"זה האינטרס שלנו, להתייצב לצדה של ישראל"

סופר סטאר בארץ הסקפטים? (אבי אוחיון לע"מ)
אתר USA TODAY הפופולרי כתב כי "זה האינטרס שלנו, להתייצב לצידה של ישראל", ואילו אתר יאהו ניוז , בוחר לצטט את אובמה שכינה את ישראל "חברתנו הטובה ביותר". אתר פוקס ניוז מציג את תמונת הפגישה בין נתניהו לנשיא וכותב "תמונת המהפך? אובמה מגיע לישראל אחרי 5 שנים, כדי להדגיש את הקשרים הטובים".

גם אתר הבי בי סי הבריטי בחר להדגיש את הידידות עליה מדבר אובמה בידיעה הראשית שלו. בין הכותרות: "בני ברית למרות המתיחות", "אובמה בונה את גשרי השלום?", "האם ישראל תתקוף באירן?" והמעניין ביותר "כוכב הרוק אובמה וישראל הסקפטית" לצדו של מאמר נפרד על מערכת כיפת ברזל.

מנסים לבנות גשרים (רויטרס)

"טוב להתרחק קצת מהקונגרס"

האקונומיסט מציב שאלה בכותרת שלו: "האם אובמה יצליח להחיות את תהליך השלום?". ההאפינגטון פוסט טוען שהביקור נערך תחת ציפיות נמוכות, ומצטט את הדברים שאמר אובמה מיד אחרי הנחיתה ואמר שלמרות הכל "ישראל היא חברתנו הטובה ביותר". אתר אל ג'זירה כותב בידיעה הראשית שלו: "אובמה בישראל לביקור רשמי ראשון, לפלסטינים תקווה זעירה לשינוי, הבית הלבן מוריד ציפיות מהביקור הרשמי הראשון של הנשיא במדינה".  

גם האמירה של אובמה בנוגע לקונגרס המתקוטט שהשאיר מאחור "טוב להתרחק קצת מהקונגרס" צוברת כותרות, כצפוי, במיוחד בבלוגים הפוליטים ובאתר "פוליטיקו".

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

יאיר נתניהו לאובמה: "אבא לא רוצה שאהיה בפוליטיקה"

"עמדתי להתמוטט בזמן ששרתי לאובמה"

אובמה בישראל: הטקס המלא בנתב"ג. צפו

הקצין שפגש את אובמה: "משהו של פעם בחיים"

קבלת הפנים לנשיא אובמה - בתמונות

אובמה הסיר את הז'קט - נתניהו אחריו

בתי הקפה בירושלים מחכים להזמנה נשיאותית

ביקור אובמה: באנימציה הכל ורוד

צפו: מסלול יומו הראשון של אובמה בישראל

לו"ז צפוף, הסוגייה הדחופה - סוריה

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?