אובמה: "ילדי ישראל רוצים שלום"; פרס: "נלך איתך לאורך הדרך"

בתום פגישה משותפת יצאו הנשיא פרס והנשיא אובמה בהצהרות משותפות באווירה חיובית. "לישראל אין שותף טוב יותר מארה"ב. ילדי ישראל ראויים לשלום", הדגיש הנשיא האמריקני. פרס הזהיר מהסכנה האירנית והבטיח לעמיתו: "נלך איתך לאורך כל הדרך". הצטרפו למשדר המיוחד

מילים חמות, חיוכים והסכמות: נשיא המדינה שמעון פרס ועמיתו, הנשיא האמריקני ברק אובמה, ערכו הערב מסיבת עיתונאים מיוחדת ונשאו הצהרות משותפות באווירה חיובית. הצטרפו לשידור החי במהלך כל היום באתרי חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לי אמונה רבה שהחזון שלך יכול להתקבל במזרח התיכון", אמר פרס לאובמה, "הגעת לכאן עם רקורד מאוד מרשים. באופן אישי, אתה חבר יקר. במשך ימים ארוכים ולילות חסרי שינה דאגת למדינה שלנו ולעתיד שלנו. יש לנו חזון ממשותף - להביא שלום מהר ככל שאפשר".

לאחר מכן, התייחס פרס לבעיות הביטחוניות המאיימות על ישראל והעולם. "הסכנה הגדולה ביותר היא אירן גרעינית, כך אמרת וכך אתה מתנהג. אנחו מאמינים במדיניות שלך - לנסות את הכול באמצעים לא צבאיים, תוך הדגשה שכל האפשרויות מונחות על השולחן. אנחנו לא רוצים להכיל את אירן אלא לעצור את אירן".

פרס לאובמה: נלך איתך לאורך כל הדרך

באשר לסוגיה הפלסטינית, אמר פרס כי "הסכמנו כבר שהמטרה היא פתרון של שתי מדינות. אין אופציה טובה יותר. אנחנו מתייחסים לאבו מאזן כאל פרטנר למאמצים לעצור את הטרור ולהביא שלום. חמאס נשאר ארגון טרור שמכוון לעבר חפים מפשע. בגבולנו הצפוני, השלוחה של אירן, חיזבאללה מכוונת את נשקה לעבר אזרחינו ולעבר אנשים חפים מפשע בעולם כולו. חיזבאללה גם תומך ברצח העם הברוטלי של אסד בסוריה.

"לצערנו הסכנה של הנשק הכימי עדיין קיימת ואנו חוששים שייפול בידי טרוריסטים ויוביל לאסון גדול. הייתה כוונה להביא אביב לעולם הערבי. זה יביא מחר טוב יותר אנחנו מתפללים למחר טוב יותר. אסור שרואה השחורות הם אלו שינחילו את הדרך. אין דרך אחרת לשפר את העתיד, אין מנהיג נכון יותר ממך. נלך איתך לאורך כל הדרך", סיכם פרס.

אובמה: לישראל אין שותף טוב יותר מארה"ב

גם אובמה לא חסך שבחים מעמיתו. "כבוד לי להיות עם אדם שהקדיש את חייו לביטחון ישראל. זו עבודה של דורות", החמיא.

"הילדים בישראל רוצים להיות בטוחים וחופשיים מפגיעת רקטות, לקדם טכנולוגיות לבנייה ולא להרס. רוצים שלום וחופש מטרור. זה העתיד שהם ראויים לו וזה מפעל חייו של פרס.

"לשמעון פרס אין רק חזון, הוא גם פרקטי. חזרתי והדגשתי בפני הנשיא שלישראל אין שותף טוב ונאמן יותר מארה"ב למטרות הללו. אני מאמין שאם נדבוק ביחסים הטובים בין שתי המדינות נוכל להחלים את המדינה הזו ולתת לילדים של כולם את העתיד שהם ראויים לו. לא יכולתי לחשוב על שותף חכם ומקורי יותר ממך למאמצים הללו", אמר אובמה בסיום.

שרים ונוטעים

הנשיא פרס, שפגש את אובמה עם נחיתתו בנתב"ג, קיבל את פני עמיתו על השטיח האדום. לאחר מכן חתם הנשיא האמריקני בספר האורחים והתקבל על ידי 60 ילדים נושאי דגלים מרחבי הארץ - שלושה מהם שרו לו באנגלית, עברית וערבית את השיר " "Tomorrow בגרסה מיוחדת לביקור.

השניים יצאו לסיור קצר בגינת בית הנשיא ונטעו עץ יחדיו. פרס קרא פסוק מספר ישעיהו: "מה נאוו עלי ההרים רגלי מבשר משמיע שלום מבשר טוב משמיע ישועה". אובמה הודה לו: "זה כבוד גדול להיות בגן המקסים הזה, שכולו רווי היסטוריה, לצד אדם שמייצג בכל כך כבוד את אזרחי ישראל והשלום".

אובמה נאם ודיבר בעברית: "טוב להיות שוב בארץ"

קודם לכן, עם נחיתתו של המטוס הנשיאותי - "האייר פורס 1" בנמל התעופה ירד הנשיא האמריקני מהמדרגות תוך נפנוף בידיו לעבר הקהל הרב שהתקבץ במקום. לאחר שנשמעו ההמנונים של שתי המדינות, עלה על הפודיום הקטן שהוכן עבורו והפתיע בעברית רהוטה: "טוב להיות שוב בארץ", אמר מנהיג המעצמה החזקה ביותר בעולם.

בחיוך ובשירה (חדשות 2)

אובמה הדגיש בנאומו את המחויבות ואת הקשר העז בין שתי המדינות. "הברית בינינו הופכת אותנו לחזקות יותר - היא ניצחית", הדגיש. "כשהתחלתי את כהונתי השנייה כנשיא, הודעתי שזוהי תחנתי הראשונה, ולא במקרה,הרוחות החדשות באזור מביאות תקווה וגם סכנות. אני רואה בביקור הזדמנות לחזק את הקשר בינינו".

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

אובמה נחת בישראל ודיבר בעברית: "טוב להיות שוב בארץ"

אובמה הסיר את הז'קט - נתניהו אחריו

בתי הקפה בירושלים מחכים להזמנה נשיאותית

ביקור אובמה: באנימציה הכל ורוד

המשטרה פתחה מרכז מידע: "20 שיחות בדקה"

צפו: מסלול יומו הראשון של אובמה בישראל

אילו כבישים ייסגרו היום (רביעי) לתנועה

לו"ז צפוף, הסוגייה הדחופה - סוריה

גלעד שליט: "אובמה, שלח את אחינו יהונתן!"

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

צפו: המסוק של אובמה נחת בירושלים

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה