המקרופונים קלטו את הבדיחות

מעניין אם אובמה היה אומר את המילים הבאות על השטיח האדום בנתב"ג אם היה יודע שהמיקרופונים קולטים את דבריו. "טוב להיות רחוק קצת מהקונגרס", אמר הנשיא האמריקני לנשיא המדינה פרס ולראש הממשלה נתניהו. מיד לאחר מכן פגש את כל שרי הממשלה החדשה ושוחח ארוכות יחסית עם שר האוצר לפיד. "אני בטוח שנעבוד יחד", אמר

כבר בשניותיו הראשונות על ארץ הקודש, אמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה משפט שאולי הוא לא היה מעדיף להשמיע לכלי התקשורת. "טוב לראות אתכם, נהדר להיות פה", אמר לנשיא המדינה פרס ולראש הממשלה נתניהו שקיבלו את פניו, ומיד התייחס לצרות הפוליטיות שלו מבית - "טוב להיות רחוק קצת מהקונגרס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד לאחר מכן פגש אובמה בטקס קבלת הפנים את יושב ראש הכנסת החדש, ח"כ יולי אדלשטיין, ואמר לו כי הוא יודע על כך שאדלשטיין ישב זמן רב בכלא כאסיר ציון.

סמוך ליושב ראש הכנסת עמדו בשורה הרבנים הראשיים, כמו גם כל שרי הממשלה החדשה ונציגים נוספים של המוסדות הציבוריים בישראל. ביניהם גם שרת המשפטים ציפי לבני, אותה שמח אובמה לפגוש ואמר כי הוא מצפה לעבוד איתה. לשר הביטחון החדש משה בוגי יעלון אמר אובמה: "יש לך עבודה חשובה, לאינטרס הלאומי שלכם ושלנו".

חבר חדש? לפיד ואובמה, היום (חדשות 2)

השיחה הארוכה ביותר על השטיח האדום הייתה דווקא בין אובמה לבין שר האוצר החדש ח"כ יאיר לפיד. במשך יותר מחצי דקה שוחחו השניים, כאשר אובמה פתח ואמר ללפיד כי הוא בטוח שהם עומדים לעבוד יחד. "אני מברך אותך על המעבר מהקריירה הטלוויזיונית לפוליטיקה. עזבת עבודה טובה", אמר אובמה ואף התבדח כשהוסיף: "אשתי תמיד אומרת לי להיזהר עם המשאלות שלי, הן עלולות להתגשם".

בסיום הטקס הוסיף אובמה לדבר בנימה אישית והתייחס להיעדרותה של רעייתו מישל מהביקור. "בכל פעם שהיא מתלווה אליי לביקורים בחו"ל", סיפר אובמה לסובבים אותו, "גודל הפמלייה מביך אותה".