בתפריט הנשיאותי: מצות וקניידלעך

במלון המלך דוד כבר רגילים לארח נשיאים וראשי מדינות, אך זאת הפעם הראשונה שאישיות כה מכובדת תשהה במקום בזמן תהליך הכשרתו לחג הפסח. "אובמה יאכל גם מצות, קניידלעך, ומצברייט", הדגיש מנכ"ל המלון הירושלמי

הנשיא האמריקני ברק אובמה כבר כאן, ובמלון המלך דוד ירושלים מקרקרים סביבו בלי הפסקה. עם זאת, בפני מנהיג המעצמה הגדולה בעולם עומד אתגר לא פשוט - התמודדות כבר עכשיו עם האוכל הכשר לפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במלון הירושלמי המהודר נערכים מזה שבועות ארוכים לקראת הביקור ההיסטורי, אך זאת לא הפעם הראשונה שהם מתמודדים עם האתגר הלא פשוט הזה - לפני 19 שנים אירחו את הנשיא ביל קלינטון בשני ביקוריו בישראל. לאחר מכן אירחו את ג'ורג' בוש בזמן שהותו כאן. "הביקור הזה מאוד מרגש", מסביר חיים שקדי, מנכ"ל מלון המלך דוד. "אובמה הוא בכל זאת משהו אחר, התרגשנו גם כאזרחים לקראת ההגעה, לא רק כמלונאים".

אובמה יזכה להיות הנשיא הראשון שמגיע לבית המלון בזמן תהליך הכשרתו לחג הפסח. "הוא יאכל גם מצות, המשלחת האמריקנית אכלה גם היום מצות בחדר האוכל", סיפר מנכ"ל המלון. בתפריט שממתין לאובמה ניתן למצוא גם קניידלעך, מצברייט ושאר מאכלים המזוהים עם חג החירות. אובמה, יש לציין, הוא גם הנשיא האמריקני הראשון שערך סדר פסח בבית הלבן כמחווה לקהילה היהודית בארצו.

במלון נערכו גם לאתגרים הביטחוניים שהביקור מחייב. "זה לא פשוט להכין את המקום בתוך ספינה ששטה לבד בים, אין לנו גישה לספקים, יש קושי להביא את העובדים למקום וגם את שאר האורחים נאלצנו לפנות", הסביר שקדי.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

אובמה נחת בישראל ודיבר בעברית: "טוב להיות שוב בארץ"

אובמה הסיר את הז'קט - נתניהו אחריו

בתי הקפה בירושלים מחכים להזמנה נשיאותית

ביקור אובמה: באנימציה הכל ורוד

המשטרה פתחה מרכז מידע: "20 שיחות בדקה"

צפו: מסלול יומו הראשון של אובמה בישראל

אילו כבישים ייסגרו היום (רביעי) לתנועה

לו"ז צפוף, הסוגייה הדחופה - סוריה

גלעד שליט: "אובמה, שלח את אחינו יהונתן!"

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

צפו: המסוק של אובמה נחת בירושלים

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה