כביש מס' 1 ריק כמעט לחלוטין

הישראלים כל כך פחדו מעומסי התנועה החריגים שאיימו לשתק את כביש ירושלים-תל אביב, עד כדי כך שכמעט אף אדם לא לקח את הסיכון. התוצאה: אחד הכבישים המרכזיים והעמוסים בישראל כמעט ריק מאדם. רק השוטרים ורכבי כוחות הביטחון מאיישים את הכביש באופן נרחב

כביש מס' 1 ריק. ארכיון (רכבת ישראל)

האם הבהלה יצרה את המצב ההפוך? אזרחים שנסעו הבוקר בכביש מספר 1 העידו על דרך פנויה יותר מתמיד ועל נסיעה חלקה ומהירה. "דרך שלוקחת בדרך כלל כשעה - לקחה לי היום קצת יותר מחצי מהזמן", סיפרה נהגת לחדשות 2 באינטרנט. על פי הנחיות המשטרה הכביש צפוי להיסגר במהלך השעות הקרובות לסירוגין בשל הביקור הנשיאותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהגת שעשתה את דרכה מתל אביב לכיוון ירושלים סיפרה כי הכביש היה כמעט ריק מכוניות. "הדרך מתל אביב לירושלים הייתה הרבה יותר קצרה, והדבר שהכי בלט זו העובדה שבכל כמה מטרים עמדו בצד הדרך שוטרים", תיארה. "הם עמדו בצמדים, אחד מהם במדים כחולים, והשני שוטר מג"ב".

לאורך הדרך הועמדו ניידות משטרה ורכבים רבים של כוחות הביטחון. הצמתים המרכזיים לאורך כל הדרך אויישו גם הם בכוחות משטרה.

באגף התנועה של המשטרה מדגישים כי כביש ירושלים-תל אביב ייחסם בהמשך היום, בהתאם לסדר יומו של אובמה בישראל. באשר להיעדרות הרכבים מהכביש, במשטרה מניחים שציבור הנהגים קשוב להוראות ונוהג בזהירות. ההערכה במשטרה היא שהתנועה תמשיך לזרום כסדרה, ולדבריהם הם עושים הכל על מנת שלא ליצור עומס.