הסרטון המוזר של שגרירות ישראל

שגרירות ישראל בארה"ב פרסמה את הקדימון הרשמי לביקור אובמה - כפי שמקווים אנשיה שיעבור. בתפריט של סרטון האנימציה שהופץ ברשת: נאומים על הקשר הבלתי ניתן לערעור, יחסים ידידותיים מתמיד, וגם: הפסקול של "בנות הזהב"

אוהבים מתמיד (יו-טיוב)

ישראל נערכת לקראת ביקור אובמה - אך מי שמתרגשים היום יותר מכל הם אנשי שגרירות המדינה בארה"ב שזוכים לסיקור נרחב לקראת הגעתו של הנשיא. כחלק ממסע יחסי הציבור שעורכים בשגרירות הועלה השבוע ליוטיוב סרטון אנימציה המהווה "טריילר" - קדימון למה שצפוי במהלך שלושת ימי הביקור ההיסטורי.

מטרת הסרטון, כל על פי התיאור של אנשי השגרירות, היא להציג פעם נוספת את הקשר הבלתי ניתן לערעור בין שתי המדינות. במהלכו נראים שני הנשיאים באנימציה מעט מיושנת, חברותיים מתמיד, לוחצים ידיים ומחליקים כיפים בלשכתו המאוירת של נתניהו.

לקראת סופו של הסרטון נשמע גם הפסקול של הסדרה המוכרת משנות ה-90 המוקדמות "בנות הזהב", ואיתו המילים: "תודה על שאתה חבר, עושה את הדרך הארוכה ובחזרה". מיותר לציין, ששני המנהיגים שלהם היסטוריה ארוכה של יחסים מתוחים, נראים בקטע הווידאו הקצר כשהם ידידותיים מתמיד.

הסרטון המשעשע הזה זכה ללא מעט ביקורת ברחבי הרשת. אתר האינטרנט של הטיים הבריטי הביע בו זילזול קל ואף כינה אותו קיטשי. "אם היחסים בין אובמה לראש הממשלה יהיו כמו של השותפות לדירה בסדרה, הם יערכו את המשא ומתן באכילת עוגה במטבח במהלך הלילה", נכתב באתר.

"יש מי שירצה להבליט את חילוקי הדעות ביננו", כתבו אנשי השגרירות, "אבל הסמן האמיתי ליחסים היא לבחון עד כמה אנחנו קרובים. זוהי ברית בלתי שבירה המבוססת לא רק על אינטרסים ביטחוניים וכלכליים, אלא גם על הערכים המשותפים לנו". הסרטון זכה לפופולריות לא מעטה ברשת וכבר קרוב ל-11,000 גולשים צפו בו עד כה.