מרכז המידע של המשטרה: 20 שיחות בדקה

עשרות שוטרים נדחסו מהבוקר בחדר הפיקוד של מפקד מחוז ירושלים שהוסב למרכז מידע לתושבי העיר המודאגים. מאות שיחות התקבלו כבר בשעה הראשונה לפתיחתו מאזרחים שרוצים לדעת כיצד לפעול במהלך ימי ביקורו של הנשיא האמריקני

ההכנות לקראת הגעתו של הנשיא האמריקני כבר הושלמו והדבר שמטריד כעת יותר מהכל את תושבי הבירה הוא השיבושים שהביקור הזה יגרום לחייהם - לשם כך פתחו במשטרה מרכז מידע מיוחד שנועד להקל עליהם במהלך הימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים כתיקונם משמש החדר בו נמצאים עשרות השוטרים שאמונים על המענה הטלפוני כחדר הפיקוד של מפקד מחוז ירושלים במשטרה. לקראת הגעתו של הנשיא האמריקני החדר הזה הוסב למרכז מיוחד שאליו יגיעו כל הפניות של התושבים המודאגים שמעוניינים לקבל פרטים על הביקור.

החדר המשטרתי הקטן לבש חג ויש בו תכונה רבה לקראת הגעת אובמה - 80 שוטרים מופקדים על המלאכה שנועדה לתת מענה לציבור, החל מאזרחים שרוצים לדעת אילו צירים ייסגרו לתנועה ועד לעיוורים שלהם מסלולי הליכה קבועים בכל בוקר וצריכים להבין איך הם יכולים לתפקד היום בין שלל הרחובות החסומים ברחבי הבירה.

"החל מהשעה 13:15 כביש מספר 1 יהיה סגור לתנועה לכיוון ירושלים", אומר רב-פקד אליהו לוי, מפקד מרכז המידע אך מרגיע: "הצפי הוא של סגירה של כשעה עד להגעת השיירה ואז הכביש ייפתח, שוטרים יהיו פרוסים לאחר מכן על הציר בדרכו למלון המלך דוד".

בירושלים נרשם מתח רב בקרב תושבי העיר בימים האחרונים מחשש שהביקור הנשיאותי יגרור שיבושים משמעותיים ויקשה על ההתנהלות ברחבי העיר. כעדות ללחץ המורגש בקרב התושבים נרשמה עלייה מרשימה במספר השיחות שהתקבלו למוקד הטרי.

בשעה הראשונה לפתיחתו הבוקר התקבלו יותר מ-1,000 שיחות מתושבים מודאגים, יותר מ-20 שיחות מדי דקה. לשם השוואה במהלך היום שחלף התקשרו כ-10,000. במשטרה מעריכים שמספר המתקשרים יכפיל את עצמו בגלל המתח בו שרויים אזרחי העיר. השאלות המרכזיות של התושבים היו כצפוי לגבי הדרך לנמל התעופה בן גוריון והחשש מסגירת הכביש המרכזי לאזור המרכז - כביש מספר 1.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו הגיע גם הוא הבוקר למוקד המיוחד כדי להתרשם מעבודתם של השוטרים המקום. "הנשיא ינחת בעוד מספר שעות והמטרה שלנו היא לעשות את כל מה שצריך כדי שתהיה פלטפורמה רגוע בצד התנועתי ובכל תחומי האחריות של משטרת ישראל", הבהיר דנינו.

במשטרה ממליצים היום להימנע ככל האפשר מלהתקשר למוקד שלא לצורך ומבקשים מהציבור להתעדכן בעמוד הפייסבוק של הארגון -לשם יוזרמו העדכונים אודות המצב בכבישים במהלך ימי הביקור. מספרו של המוקד המשטרתי הוא 1700-553-100.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

ביקור היסטורי: אובמה בדרך לישראל

צפו: יומו הראשון של אובמה בישראל

אילו כבישים ייסגרו היום (רביעי) לתנועה

לו"ז צפוף, הסוגייה הדחופה - סוריה

גלעד שליט: "אובמה, שלח את אחינו יהונתן!"

ברקת לירושלמים: "היו סבלניים"

ג'ון קרי נחת בישראל

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל