השאלה היומית: מדוע בעצם חוסמים את כביש 1?

הנשיא אובמה יגיע לישראל, וחוץ מבכירי המדינה, גם הנהגים ערוכים. מדוע בעצם חוסמים את כביש 1 - אחד מצירי התנועה המרכזיים והעמוסים של המדינה כשהנשיא מתוכנן להגיע לבירה עצמה במסוק?

הלימוזינה כבר מחכה לאובמה (דוברות אגף התנועה)

הנשיא אובמה ינחת בצהריים בישראל ויחל את ביקורו ההיסטורי בארץ כנשיא. אבל מדוע בעצם יש צורך לחסום את אחד מצירי התנועה המרכזיים במדינה, כביש ירושלים-תל אביב, כשהנשיא יטוס במסוק לבירה מנתב"ג?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכביש ייסגר עקב הנחיה של גורמי ביטחון ישראלים ואמריקאיים", נמסר לחדשות 2 באינטרנט מאגף התנועה של המשטרה, "כיוון שאף אחד לא באמת יודע איך יגיע הנשיא לירושלים - במסוק או ברכב, אנחנו נערכים לכל אפשרות וחוסמים את הכביש. אם יוחלט שהנשיא אובמה יגיע לירושלים בשיירה רכובה, כביש 1 ייחסם לשני הכיוונים לפרק זמן של כשעה. אם הוא יוטס לירושלים, הכביש ייחסם רק מכיוון תל אביב לירושלים".

ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין הנחה את כלל הגורמים המעורבים לחסום היום את ציר התנועה המרכזי בקטע שבין נתב"ג לירושלים למשך כשעה - בין 13:45 ל-14:45 - כך על פי התכנון. עם זאת, החסימה תבוצע רק בסמוך מאוד ליציאת אובמה מנמל התעופה - זאת על מנת להקל כמה שרק ניתן על ציבור הנהגים.

"אנחנו עושים מאמצים גדולים לא לגרום לעומסים שלא לצורך, ולכן נחסום את הכביש רק כשהנשיא יחל לעשות את דרכו לבירה", מבטיחים במשטרה. לבד מכביש 1, ייסגרו היום צירי תנועה רבים נוספים בירושלים, בהם צפויה לעבור שיירת הנשיא אובמה ופמלייתו והשיירות המשוריינות של בכירי המדינה.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

צפו: מסלול יומו הראשון של אובמה בישראל

אילו כבישים ייסגרו היום (רביעי) לתנועה

לו"ז צפוף, הסוגייה הדחופה - סוריה

גלעד שליט: "אובמה, שלח את אחינו יהונתן!"

ברקת לירושלמים: "היו סבלניים"

ג'ון קרי נחת בישראל

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

צפו: המסוק של אובמה נחת בירושלים

בית לחם: צעירים הציתו את תמונת אובמה

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה