נתב"ג מחכה לאובמה: מאות אנשי ביטחון נפרסו, השטיח האדום נשאב

התחנה הראשונה של אובמה ערוכה לבואו: לכוחות הביטחון הישראלים מצטרפים אנשי שירותי הביטחון האמריקנים שהפכו חלקים מנתב"ג לשטח סטרילי. מארגני הטקס סיימו להניף את הדגלים ולהכין את השטיח עליו יצעד הנשיא. עיתונאים מכל העולם מתמקמים לקראת השידורים החיים. סיקור מיוחד בחדשות 2

היישורת האחרונה: בנמל התעופה בן גוריון סופרים לאחור עד לשעה 12:00, אז צפוי מטוס האייר פורס 1 ועליו מנהיג המעצמה הגדולה בעולם, נשיא ארה"ב ברק אובמה, להיכנס למרחב האווירי של ישראל. בשעה זו מתקרב המטוס הנשיאותי לישראל. הצטרפו לשידור החי במהלך כל היום באתרי חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות אנשי ביטחון, בהם אנשי סי. איי. איי ואף. בי. איי, כבר פרוסים סביב מסלול הנחיתה ואזור טקס קבלת הפנים בנתב"ג - כששטחים רבים הושארו סטרילים. עם התקרבותו של המטוס הנשיאותי לישראל, ייסגר המרחב האווירי של המדינה ל-20 דקות.

מארגני הטקס שאבו הבוקר בפעם האחרונה את השטיח האדום, רגע לפני שהוא ייפרס ויצעד עליו אובמה לכשירד ממטוסו. עשרות דגלי ארה"ב וישראל כבר מתנופפים באוויר, ועשרות נציגי כלי התקשורת מכל רחבי העולם מתמקמים ונערכים לשידור החי מהנחיתה ומהטקס.

סמוך למקום הנחיתה הוצבה סוללת כיפת ברזל שתוצג לאובמה. במקום גם המסוקים האמריקנים שהגיעו בימים האחרונים ובהם זה שיביא אותו לירושלים.

לוח הזמנים של ביקור אובמה בישראל מתוכנן על הדקה. עם נחיתת מטוס האייר פורס 1, ב-12:25 בצהריים, יחל טקס קבלת הפנים. אחרי טיסה קצרה לירושלים והתרעננות, ייפגש אובמה ב-16:00 עם הנשיא שמעון פרס. שעה וחצי אחרי - עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ורק אז יתפנה למנוחה קצרה ולשנת לילה.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

ג'ון קרי נחת בישראל

הכל מוכן: ישראל מחכה לאובמה

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

בית לחם: צעירים הציתו את תמונת אובמה

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה