ביקור היסטורי: אובמה בדרך לישראל

שבועות ארוכים של הכנות והשקעה של מיליוני שקלים יתנקזו היום לרגע מכונן אחד שבו תגיח מדלת ה"אייר פורס 1" דמותו של מנהיג העולם החופשי בישראל - בפעם הראשונה כנשיא. על הפרק: אירן, סוריה והפלסטינים. הצטרפו למבצע השידורים המיוחד של חדשות 2

בעוד שעות ספורות ינחת נשיא ארצות הברית ברק אובמה לביקור ראשון בישראל כנשיא. לוח הזמנים הצפוי של הנשיא צפוף וגדוש: כבר היום ייפגש אובמה עם הנשיא פרס ועם ראש הממשלה נתניהו. ביום חמישי יבקר אובמה במוזיאון ישראל וברמאללה וביום שישי יבקר ביד ושם ובבית לחם - ומשם ימריא לירדן. הצטרפו למבצע השידורים המיוחד של חדשות 2 החל מהשעה 11:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם נחיתת מטוסו של אובמה, צפוי להיסגר המרחב האווירי בנמל התעופה בן גוריון למשך עשרים דקות. גם בכבישים יורגשו שיבושי תנועה:
כביש מספר 1 בין נמל התעופה בן גוריון לירושלים ייסגר היום בין השעות 13:45-14:45 ומתחם מלון המלך דוד נסגר לתנועה כבר הלילה.

הכל כבר מוכן (קובי גדעון / לע"מ)

מסוללת "כיפת ברזל" - לסוויטה הנשיאותית במלון המלך דוד

המשך לוח הזמנים של הנשיא יכלול ביקור בסוללת "כיפת ברזל" שהועברה במיוחד לכבודו לנמל התעופה בן גוריון. לאחר מכן ימריא אובמה במסוק ה"מארין 1", מסוקו של נשיא ארצות הברית, שהובא יחד עם צי של 12 מסוקים נוספים לירושלים, שם תמתין לו הסוויטה הנשיאותית במלון המלך דוד.

לאחר מנוחה קצרה, ייפגש אובמה עם הנשיא פרס - ובהמשך עם ראש הממשלה נתניהו. בשעות הערב יערכו השניים מסיבת עיתונאים משותפת בבית ראש הממשלה בירושלים.

אובמה יקבל סקירה על כיפת ברזל (אלון בסון, דוברות והסברה במשרד הביטחון)

זאת תהיה הפגישה ה-12 בין השניים, כשתשע מתוכן נערכו במסגרת תפקידיהם הנוכחיים. בפגישות צפוי ראש הממשלה לבטא את הערכתו לסיוע האמריקני ליכולת של ישראל להגן על עצמה, ולא פחות מזה, להביע את הערכתו על האמירה הברורה של אובמה שלפיה לישראל יש את הזכות להגן על עצמה נגד כל איום.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

ג'ון קרי נחת בישראל

הכל מוכן: ישראל מחכה לאובמה

ביקור אובמה: הפקק מתחיל היום

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

צפו: המסוק של אובמה נחת בירושלים

בית לחם: צעירים הציתו את תמונת אובמה

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל