מטוסו של אובמה המריא לישראל

מטוסו של נשיא ארה"ב, ה"אייר פורס 1", המריא הלילה מוושינגטון לישראל, והוא צפוי לנחות בנתב"ג ב-12:25. עם נחיתתו, אובמה יחל ביקור רשמי של יומיים בישראל, עם לוח זמנים צפוף במהלכו ידון אובמה עם נתניהו ובכירים ישראלים על המצב בסוריה, המשא ומתן עם הפלסטינים והגרעין האירני. ביום שישי יעזוב הנשיא את ישראל

בדרך לנתב"ג. המטוס הנשיאותי, ארכיון (חדשות 2)

מטוס ה-747 של נשיא ארה"ב המריא הלילה מבסיס חיל האוויר האמריקני אנדרוז הסמוך לוושינגטון לנתב"ג. לאחר כ-10 שעות טיסה, המטוס צפוי לנחות בישראל בשעה 12:25. אובמה יתקבל בנמל התעופה בן גוריון בטקס ממלכתי בנוכחות הנשיא פרס וראש הממשלה נתניהו.

המשך לוח הזמנים של הנשיא יכלול ביקור בסוללת כיפת ברזל שהועברה במיוחד לכבודו לנמל התעופה בן גוריון. לאחר מכן ימריא אובמה במסוק ה"מארין 1", מסוקו של נשיא ארה"ב שהובא יחד עם צי של עוד 12 מסוקים, לירושלים שם תמתין לו הסוויטה הנשיאותית במלון המלך דוד. לאחר מנוחה קצרה ייפגש אובמה עם הנשיא פרס, ובהמשך עם ראש הממשלה נתניהו. בשעות הערב יערכו השניים מסיבת עיתונאים משותפת בבית ראש הממשלה בירושלים.

זאת תהיה הפגישה ה-12 בין השניים, תשע מתוכן במסגרת תפקידיהם הנוכחיים. הגורמים הוסיפו כי בפגישות צפוי ראש הממשלה לבטא את הערכתו לסיוע האמריקני ליכולת של ישראל להגן על עצמה, ולא פחות מזה גם יבטא את הערכתו על האמירה הברורה של אובמה לפיה לישראל יש את הזכות להגן על עצמה בכוחות עצמה נגד כל איום.

"ההווה הוא המציאות המורכבת שישראל מתמודדת איתה מול אירן מתגרענת, סוריה מתבקעת ומזרח תיכון סוער", אומרים בירושלים. בריאיון לרשת CNN אמר אמש נשיא המדינה שמעון פרס כי הוא בטוח ללא כל צל של ספק כי אובמה לא יחשוש להשתמש בכוחות צבאיים בכדי למנוע מאירן פיתוח של פצצה גרעינית. "אני מאמין שארה"ב עוקבת היטב אחר התקדמותה של אירן", אמר פרס. "שנה היא רק הערכה. אם משהו יקרה מוקדם יותר, אני בטוח שנשים לב לשינוי".

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

ג'ון קרי נחת בישראל

הכל מוכן: ישראל מחכה לאובמה

ביקור אובמה: הפקק מתחיל היום

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

צפו: המסוק של אובמה נחת בירושלים

בית לחם: צעירים הציתו את תמונת אובמה

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל