ברקת לירושלמים: היו סבלניים

שלושת ימי ביקור אובמה יהיו סיוט עבור תושבי הבירה: כבישים ייחסמו, בתי עסק ייסגרו. "חשוב שמנהיג העולם החופשי יראה שמכבדים ואוהבים אותו", אמר ראש העירייה. "זה המחיר שמשלמים הירושלמים"

ישראל ממשיכה להתרגש לקראת הביקור הנשיאותי, אבל לא בטוח שהירושלמים יקבלו אותו באהבה. הסיבה ברורה: חלקים גדולים בעיר יהיו משותקים בימים הקרובים, בתי עסק ייסגרו לסירוגין ועומסי תנועה יורגשו בכל רחבי הבירה בעקבות חסימת צירים. אבל ראש עיריית ירושלים ניר ברקת מאמין שכל אלה מתגמדים אל מול הביקור המיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נכון וחשוב שמנהיג העולם החופשי, נשיא ארצות הברית אובמה, יגיע ויראה שמכבדים אותו ושאוהבים אותו", אמר ברקת בריאיון לחדשות 2. "הוא ידון עם ראש הממשלה ועם הממשלה באופן ענייני ומקצועי, ואנחנו בינתיים נעשה הכל כדי שתהיה לו שהות נעימה ומכובדת".

"יש מחיר מסוים שהירושלמים לצערי צריכים לשלם לפעמים, כשמגיעים מנהיגים חשובים", הודה ברקת. "זה חלק מהחיים כאן. התרגלנו. אני מבקש ומצפה מהתושבים להיות סבלניים. אי אפשר להתעסק עם הבטיחות של נשיא ארצות הברית בירושלים, ואני מקווה שהתושבים מבינים את זה".

תולים את הדגלים. ירושלים, היום (רויטרס)
ברקת סיפר כי לראשונה, העירייה החליטה לבצע ניסוי שעשוי לסייע לתושבים הנוסעים בעיר. "אנחנו משתפים פעולה עם אפליקציית WAZE, שתסמן לנהגים את הנתיבים החסומים בירושלים", הסביר.

ברקת עצמו יהיה בין אלה שיזכו ללחוץ את ידו של אובמה במהלך הביקור. "אני משאיר לראש הממשלה ולנשיא המדינה לדבר איתו על סדרי העדיפויות של המדינה", אמר ברקת. "המסר שלנו לאובמה הוא חשיבותה של ירושלים. אנחנו נראה לו כמה היא יפה, מזמינה, מאוחדת ומאחדת".

וכשברקת מדבר על המסר שיועבר לאובמה, הוא לא מתכוון רק לנשיא עצמו. "יחד עם אובמה יגיעו לכאן בין 300 ל-400 כתבים מכל העולם שמסקרים את הביקור הנשיאותי, ואנחנו נדבר בעיקר אליהם", ציין ברקת. "אנחנו נפרוס בפניהם את המישנה הסדורה שלנו על החזון של ירושלים, על תפקידה, ומה צריך לעשות כדי שהיא תצליח. נדאג להעביר זאת גם לאובמה וגם לתקשורת הבינלאומית".

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

ג'ון קרי נחת בישראל

הכל מוכן: ישראל מחכה לאובמה

ביקור אובמה: הפקק מתחיל היום

כוננות אובמה: ההכנות - והגימיקים

הווידאופדיה: מי אתה ברק אובמה?

צפו: המסוק של אובמה נחת בירושלים

בית לחם: צעירים הציתו את תמונת אובמה

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל