כוננות אובמה: שלטי ענק, לימוזינות משוריינות – ופסל מקרח

בעוד 24 שעות ינחת בנתב"ג נשיא ארה"ב - והכוננות בשיאה: במלון "המלך דוד" פינו את כלל האורחים, הלימוזינות המשוריינות כבר מחכות בשדה התעופה - ואפילו פסל מקרח בדמות הנשיא ושלט ענק שיקדם את בואו כבר מהמטוס

מה לא עושים בשביל נשיא המעצמה הגדולה בעולם? בעוד פחות מ-24 שעות ינחת בישראל נשיא ארה"ב ברק אובמה לביקור ראשון והיסטורי כנשיא מכהן, ובארץ נערכים במלוא המרץ. 230 חדרים במלון "המלך דוד" יוקצו לפמליית אובמה - כמו גם גימיקים תואמים. משלט הענק שייפרש בנתיב הטיסה של הנשיא דרך פסל קרח בדמותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רגע לפני הגעת הנשיא האמריקני, רחוב המלך דוד בירושלים הופך להיות יעד מבוצר ומסוגר. החל מהצהריים, הרחוב נסגר לתנועה, הולכי רגל יוכלו להיכנס אליו רק באישור מיוחד ורכבים לא יוכלו בכלל להתקרב לאזור - מלבד הרכבים של פמליית הנשיא.

הלימוזינות כבר מחכות (ניר דבורי)
מלון "המלך דוד", בו ישתכן אובמה, כבר ערוך ומוכן מכל הבחינות להגעת הנשיא ולפמלייתו. "המלון מתפנה מכלל אורחיו עקב הכיבוש האמריקאי שהולך להגיע החל ממחר", אמר מנכ"ל המלון חיים שקדי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יותר מ-230 חדרים יוקצו לפמליה הנשיאותית. יש כאן התרגשות מאוד גדולה, זה מבצע צבאי לכל דבר", הוסיף המנכ"ל הנרגש.

"זה אירוע היסטורי שכולם מתרגשים להיות חלק ממנו. אובמה הוא לא עוד נשיא. נראה שאלוהי המלונאות מעמיד אותנו במבחנים חדשים", אמר ואף הוסיף כי הנשיא האמריקני ייאלץ לוותר על חמץ בזמן שהותו בארץ. "המלון כבר הוכשר לפסח, לכן אובמה יאכל אוכל כשר לחג", הבהיר שקדי.

פסל הקרח בדמות אובמה (יוסי זילברמן)
בזירת התרחשות אחרת - נמל התעופה בן גוריון, נערכים גם כן לביקור מנהיג המעצמה הגדולה בעולם. שם כבר נפרשו השטיחים האדומים, הוכנו הכיסאות עליהם יישבו האורח האמריקני, נשיא המדינה פרס וראש הממשלה נתניהו. בסמוך אליהם כבר הוצבו הלימוזינות המשוריינות שיסיעו את הנשיא ופמלייתו בזמן הביקור.

אובמה מקרח, שלט ענק - וילדים מזמרים

עייריית ירושלים וחברת אריאל החליטו על קיום מחווה מיוחדת לאובמה ויצרו פסל קרח בגודל מלא של הנשיא האמריקני. בשני צידיו של הפסל מתנוססים דגלי ישראל וארה"ב עם הכיתוב: "Welcome Obama". הפסל הצבעוני יוצב בעיר ירושלים בזמן ביקור הנשיא.

שלט הענק שאובמה יראה מהמטוס (דוברות שלום עכשיו)

אלא שעוד לפני שאובמה ינחת בישראל, הוא כבר יזכה למחווה מיוחדת - ואחת שתגיע עם מסר. פעילי "שלום עכשיו" יפרשו היום שלט ענק בקיבוץ נחשון הסמוך לנמלה תעופה בן גוריון, עליו ייכתב "העם רוצה שלום" בעברית ובאנגלית. מטרת השלט, שיוצב בנתיב הטיסה של אובמה על מנת שיוכל לחזות בו מחלון המטוס, היא להביע באופן ישיר את תמיכת הציבור בישראל במאמציו של אובמה לקדם את התהליך המדיני ואת פתרון שתי המדינות.

ובבית הנשיא פרס? גם שם יחלו היום את החזרות הגנרליות לקראת ביקורו של הנשיא אובמה. החזרות יכללו הדמיה של צעידת הנשיא פרס והנשיא אובמה על גבי השטיח האדום בזמן ש-60 מילדי ישראל יאחזו בדגלי ישראל וארצות הברית וינופפו בהם. במהלך החזרה, יתורגלו ברכות שלושת הילדים שיודו לנשיא אובמה על עמידתו האיתנה לצד ישראל ויבוצע השיר "Tomorrow" בעברית, אנגלית וערבית.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

גלעד שליט קרא לשחרורו של פולארד

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

"החלום שלי - שג'ונתן יהיה בבית בליל הסדר"

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

"הרגיעו את השטח לקראת ביקור אובמה"

בגלל ביקור אובמה: נדחה דיון ב-E1

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

הפקקים באים: היכונו לביקור אובמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

פשקווילים לאובמה: "שיציל אותנו מהציונים"

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל