צפו: לוח הזמנים המלא ליום השני בישראל

תערוכה במוזיאון בירושלים, ביקור ברמאללה עם נציגי הרשות הפלסטינית. טקס מיוחד בו יעניק לו הנשיא פרס מדלייה על תרומתו וגם: הופעה מיוחדת במיוחד של ריטה ודוד ד'אור. צפו במפה האינטרקטיבית: כך נראה יומו השני של אובמה בישראל

אחרי שהתקבל בהוד והדר, ביקר בסוללת כיפת ברזל, נטע עץ עם נשיא המדינה שמעון פרס ונועד לפגישת עבודה עם ראש הממשלה נתניהו - יחל הבוקר הנשיא האמריקני ברק אובמה את יומו השני בישראל - כך הוא ייראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר ארוחת הבוקר במלון המלך דוד בירושלים, ייצא אובמה לביקור במוזיאון ישראל ובאגף "היכל הספר" - שם יצפה בתצוגת המגילות הגנוזות בצוותא עם ראש הממשלה. משם ימשיך לתערוכה טכנולוגית מיוחדת המציגה את הישגיה של ישראל בתחום.

אובמה ישוב למסוק שהובא לישראל במיוחד לביקור - עימו ימריא לרמאללה לביקור ברשות הפלסטינית. הנשיא האמריקני ייפגש שם עם יו"ר הרשות אבו-מאזן ועם שורה של בכירים פלסטינים נוספים. הוא צפוי לדון עימם על הנושאים הבוערים ובראשם הניסיונות לחדש את המשא ומתן עם ישראל.

רגע השיא: הנאום בבנייני האומה

זמן קצר לאחר מכן יחזור הנשיא לישראל ובשעה 17:00 יחל מה שצפוי להיות רגע השיא של ביקורו - הנאום בבנייני האומה בירושלים. בנאום, עליו שקדו בשבועות האחרונים מיטב מכותבי הנאומים של הנשיא - הוא צפוי להתייחס לשורה של נושאים מהותיים אך כרגיל להדגיש את המחויבות של ארה"ב לישראל ואת הקשר הבלתי ניתן לערעור בין המדינות.

הנשיא ימשיך לאחר מכן לפגישה עם האנשים המייצגים אותו בישראל - נציגי השגרירות בקונסוליה האמריקנית. במקום נרשמת בשבועות האחרונים התרגשות גדולה לקראת הביקור, לאחרונה אף הועלה סרטון לעמוד הפייסבוק של השגרירות ובו נראים ישראלים המברכים את הנשיא לקראת ביקורו.

עיטור הנשיא ומופע של ריטה

יומו של אובמה עוד רחוק מסיום בשלב זה ובשעה 19:50 הוא יגיע פעם נוספת לבית הנשיא - אז יעניק לו פרס את עיטור הנשיא - האות הגבוה ביותר הניתן וזאת על תרומתו לביטחון מדינת ישראל. פרס יענוד את המדליה על צווארו של אובמה והשניים צפויים לשאת דברים בטקס מצומצם.

אובמה יוכל בשלב זה להתרווח בכסאו לקראת ארוחה חגיגית בהשתתפות רשימה של 120 מוזמנים שנבחרו בקפידה. ביניהם נשיא בית המשפט העליון בדימוס מאיר שמגר, הנשיא לשעבר יצחק נבון ושורה של נציגים של החבר'ה הישראלית.

אובמה יסיים יום ארוך נוסף בישראל בצפייה בחלק האומנותי של הערב עם הופעה קצרה של הזמרת ריטה שתשיר את "ירושלים של זהב", ובהופעה של דוד ד'אור שישיר באנגלית את השיר Amazing Grace.