צפו: היום הראשון לביקור אובמה

אחרי טיסה ארוכה ומייגעת, יגיע היום הנשיא אובמה לישראל. הוא יבקר בסוללת כיפת ברזל, ייפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס וידון לראשונה עם ראש הממשלה נתניהו על הנושאים הבוערים שלשמם הגיע. כך ייראה יומו הראשון של הביקור ההיסטורי בארץ הקודש

בעוד שעות ספורות ינחת הנשיא האמריקני ברק אובמה לביקור היסטורי בישראל - אובמה צפוי לבלות במשך קצת יותר מיומיים ברחבי המדינה ולהיפגש עם שורה של אישים בכירים. כך ייראה יומו הראשון בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעה 12:00 צפוי המטוס הנשיאותי - האייר פורס 1 המוכר והמאובטח, לנחות בנמל התעופה בן גוריון. שם ייפרס השטיח האדום והתזמורת המסורתית תערוך לנשיא אובמה את קבלת הפנים הממלכתית בהשתתפות נשיא המדינה פרס וראש הממשלה נתניהו. השלושה גם יישאו דברים במקום.

המסוק הנשיאותי הובא לישראל, ארכיון (רויטרס)

תחת אבטחה כבדה ובאמצעות שני רכבי השרד המשוריינים שהובאו במיוחד ימשיך הנשיא האמריקני לביקור בסוללת כיפת ברזל יחד עם נתניהו. השניים יסקרו את הישגיה של מערכת ההגנה האווירית הזוכה לתמיכה גורפת מצד הממשל האמריקני בשנים האחרונות. אז ימריא במסוקו לירושלים.

בשעה 16:00 יגיע אובמה לפגישה עם נשיא המדינה שמעון פרס בבית הנשיא בירושלים. השניים צפויים לנטוע עץ במקום ולפנות לתקשורת פעם נוספת.

המפגש הטעון בוושינגטון, ארכיון (AP)

כשעה וחצי לאחר מכן ימשיך הנשיא האמריקני לפגישה המיוחלת עם ראש הממשלה בביתו שבירושלים. ראש הממשלה צפוי בפגישה זו להעניק לנשיא שי שהוכן לו במיוחד: העתקים של מגילת העצמאות הישראלית והאמריקנית שנחרטו באמצעים ננו טכנולוגיים על שבב זעיר ומודבק על גבי אבן מירושלים מתקופת בית שני. השניים ימשיכו אז לפגישת עבודה ראשונה שתימשך כשעתיים.

הפגישה נערכת על רקע המתיחות שנרשמה בחודשים האחרונים בין הממשל בוושינגטון לזה בירושלים. הסימנים הראשונים למהמורות בדרך נראו במהלך ביקורו של נתניהו בבית הלבן - שם "נזף" באובמה על אמירה לגבי חזרה לקווי 67. היחסים בין השניים הידרדרו פעם נוספת עם התמיכה הבלתי רשמית שהציג נתניהו במועמד הרפובליקני מיט רומני.

ההיערכות לקראת הביקור, המלך דוד (הראל שגיא)

בשעה 20:00 יערכו השניים מסיבת עיתונאים ראשונה לכלי התקשורת הרבים בארץ ובעולם שייסקרו את הביקור - משם הם ימשיכו לארוחת ערב משותפת במעונו של ראש הממשלה. רק אז, אחרי שעות ארוכות של טיסה מארה"ב לישראל, וזמן לא מועט של התרוצצות ברחבי המדינה - ירשה לעצמו אובמה לפרוש לסוויטה המהודרת שהוכנה לו במלון המלך דויד בירושלים.