יומיים לפני הביקור: המסוק של אובמה נראה בשמי ירושלים

עוד לפני שהנשיא האמריקני בעצמו ינחת בישראל, כבר מספר ימים מסתובבים בארץ כלי התחבורה בהם ישתמש הנשיא בביקורו הקצר. המסוק הנשיאותי, ה"מרין 1", כבר נראה היום טס בשמי ירושלים – ככל הנראה במסגרת חזרה גנרלית לקראת הדבר האמיתי

המסוק הנשיאותי נצפה בשמי ירושלים (דניאל גל)

מחממים מנועים: אזרחי ישראל די מורגלים לראות תמונה של מסוקים צבאיים טסים בשמי המדינה. אלא שהמסוק שחג מעל ירושלים היום, נראה היה מעט חריג בנוף. מבט מעמיק העלה שהמסוק יוצא הדופן הוא ככל הנראה מסוקו של הנשיא האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברק אובמה ינחת בישראל רק מחרתיים, ביום רביעי, אבל כבר מספר ימים שהציוד שמלווה אותו לכל מקום, מלבד המטוס הנשיאותי ה"אייר פורס 1", נמצא בארץ. לכן לא מפתיע שבימים הספורים לפני ביקורו המתוקשר של הנשיא, הטייסים שלו עורכים טיסות ניסיון בשמי ירושלים.

ה"מרין 1" מעל ירושלים (דניאל גל)
מסוק הנשיאותי המכונה "מרין 1" משמש את הנשיא האמריקני במקרים בהם שיירת הרכבים המפורסמת נעשית מסורבלת מידי. מטעמי אבטחה, בכל פעם שהמסוק הנשיאותי עולה לאוויר, עולה לצידו לפחות מסוק אחד זהה, אך במקרים מיוחדים יכולים לטוס במקביל עד חמישה מסוקים.

מסוק הנשיא בביקור בישראל (פייסבוק)
גם ברשות הפלסטינית כבר נערכים לקראת הגעתו של הנשיא האמריקני, שצפוי להיפגש עם יושב-ראש הרשות אבו מאזן ביום חמישי. מסוקים אמריקנים נצפו היום גם בשטחי הרשות, לקראת נחיתה במתחם המוקטעה ברמאללה:

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה בארץ

בישראל ישתמש הנשיא אובמה בשני מסוקים בלבד, אך גם בעשרות מכוניות. בכל פעם שהנשיא ייצטרך להיכנס לרכב, הוא עצמו לא יידע עד הרגע האחרון באיזה רכב הוא נוסע - מטעמי אבטחה כמובן. בביקורו ישתמש אובמה גם בלימוזינה המשוריינת שלו שהובאה ארצה בעזרת מטוס תובלה.

הלימוזינה, המכונה "מפלצת", אטומה לגמרי מפני התקפות ביולוגיות וכימיות, גוף הרכב עשוי פלדה, אלומיניום, טיטניום ומעטה קרמי. הלימוזינה מאובזרת במצלמה לראיית לילה, המורכבת על הפגוש ובמתקנים לריסוס גז מדמיע. לכל מקום מגיעה גם המזוודה הגרעינית עם הקוד לשיגור הטילים הבליסטים, שנישאת על ידי העוזר הצבאי של הנשיא, לכל מקרה של סכנה.

מבצע ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל מתוכנן כמו מבצע צבאי שכבר קיבל את הכינוי "ברית עמים". מטוסים ומסוקים של חיל האוויר הישראלי יאבטחו את הנשיא ממעוף הציפור, בעוד 15 אלף שוטרים יאבטחו את הביקור מהקרקע. 

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

גלעד שליט קרא לשחרורו של פולארד

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

"החלום שלי - שג'ונתן יהיה בבית בליל הסדר"

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

"הרגיעו את השטח לקראת ביקור אובמה"

בגלל ביקור אובמה: נדחה דיון ב-E1

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

הפקקים באים: היכונו לביקור אובמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

פשקווילים לאובמה: "שיציל אותנו מהציונים"

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל