טוב שבאת: איזו מתנה יעניק נתניהו לאובמה?

בשביל המתנה הזאת תצטרכו זכוכית מגדלת: ראש הממשלה יעניק לנשיא ארה"ב בביקורו ננו-שבב מיניאטורי שבתוכו מוטבעות מגילות העצמאות של ישראל וארה"ב זו לצד זו. "המתנה מבטאת את הקשר האיתן והעמוק בין ישראל וארה"ב והערכים המשותפים למדינותינו", נאמר בדברי ההסבר של לשכת ראש הממשלה

המתנה הנשיאותית (תקשורת ראש הממשלה)

לאחר מחשבה מרובה במשרד ראש הממשלה, הוחלט מה יעניק ראש הממשלה נתניהו לנשיא ארה"ב אובמה בביקורו בישראל: ננו-שבב מצופה זהב בגודל 0.04 מ"מ מרובע ובתוכו מוטבעות בעומק 0.00002 מ"מ מגילות העצמאות של ישראל וארה"ב זו לצד זו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המגילות הוטבעו באמצעות קרן מרוכזת של יונֵי גליום. ננו-השבב הונח על אבן מירושלים מתקופת בית שני (המאה הראשונה לפני הספירה עד המאה הראשונה אחרי הספירה) ששימשה לאטימת כלי חרס שאחסנו נוזלים ובשמים. המתנה פותחה במכון ראסל ברי למחקר בננו-טכנולוגיה בטכניון.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי המתנה הייחודית מסמלת את המסרים המרכזיים של הביקור: "הקשר האיתן והעמוק בין ישראל וארה"ב והערכים המשותפים למדינות. הקשר בין אלפי השנים של עם ישראל לארץ ישראל, והמובילות הטכנולוגית של מרכזי המחקר והפיתוח הישראלים".

בשנת 2007 כשביקר בישראל נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש העניק לו אז ראש הממשלה אהוד אולמרט אופני הרים, מאחר ושני האישים הינם חובבי כושר וספורט, וגם הינם חברים אישיים. בוש מספר כי הוא נוהג לרכב על האופניים שקיבל במתנה מראש ממשלת ישראל גם היום, בחוותו שבטקסס.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה

גלעד שליט קרא לשחרורו של פולארד

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

"החלום שלי - שג'ונתן יהיה בבית בליל הסדר"

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

"הרגיעו את השטח לקראת ביקור אובמה"

בגלל ביקור אובמה: נדחה דיון ב-E1

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

הפקקים באים: היכונו לביקור אובמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

פשקווילים לאובמה: "שיציל אותנו מהציונים"

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל