כיפת ברזל בנתב"ג, אובמה יאכל כשר לפסח

במערכת הביטחון הציבו היום סוללה של כיפת ברזל בנמל התעופה בן גוריון, לצורך הצילומים של הנשיא אובמה. במקביל: במלון המלך דוד הכוננות בשיאה – בחירת פרחים ותכנון המנות. השף שלום קדוש: "מקווה שהוא ייהנה מהאוכל". אם תהיתם: אובמה יאכל כשר לפסח. כך זה נראה

סוללת כיפת ברזל הוצבה היום בנמל התעופה בן גוריון, זאת לקראת ביקורו של נשיא ארצות הברית אובמה, שיצטלם על הרקע שלה עם הנשיא פרס. במקביל, במלון המלך דוד בירושלים, ההכנות בשיאן לקראת בואו של הנשיא ופמלייתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי צוות המלון מתייחסים לביקור כמבצע צבאי-לוגיסטי של ממש ומנסים לשמור על עמימות לאור בקשות האמריקנים. "כל נשיא אמריקני שביקר בעבר בישראל הגיע למלון ואני אישית זכיתי לארח שלושה מהם", אמר לחדשות 2 המנכ"ל חיים שקדי. "מי שיודע איך האמריקנים עובדים, מבין שהמילה הפתעה והמילה אמריקה לא הולכות ביחד בשום אופן".

במלון חשפו כי הנשיא יאכל אוכל כשר לפסח וכבר הכינו את הפרחים - שנבחרים בקפידה. "הכל פיקס. אנחנו כבר רגילים לזה כי זו לא הפעם הראשונה שמתארחת פה אישיות גדולה", סיפר דוד ביטון, שף מסעדת לה רג'אנס במלון. הוא ציין כי קשה לאסוף מודיעין על מה שהנשיא אוהב לאכול.

הסטייקים כבר על האש, בית המלון, היום (חדשות 2)

"התייעצתי עם השפית של הבית הלבן"

השף שלום קדוש, שהחל להכין את הארוחה הרשמית במעון ראש הממשלה נעזר בשפית של הבית הלבן בהרכבת התפקיד. "היא ידידה טובה שלי והתייעצתי איתה", סיפר. "השתדלתי לשלב דברים מהאזור שלנו, שייתן ביטוי לאיכות הישראלית ואני בטוח שהוא ייהנה מהארוחה".

פרחים בלי אבקנים, היום (חדשות 2)

קצת מספרים: 6,000 שוטרים יאבטחו את הביקור בכל יום, 60 כלי רכב ינועו בשיירת נשיא ארצות הברית ו-270 עיתונאים אמריקנים יסקרו את הביקור.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

גלעד שליט קרא לשחרורו של פולארד

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

"החלום שלי - שג'ונתן יהיה בבית בליל הסדר"

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

"הרגיעו את השטח לקראת ביקור אובמה"

בגלל ביקור אובמה: נדחה דיון ב-E1

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

הפקקים באים: היכונו לביקור אובמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

פשקווילים לאובמה: "שיציל אותנו מהציונים"

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל