לוב: תלונה נגדית נגד אל-עוביידי, האישה שטענה כי נאנסה על חייליו של קדאפי

כך ייעשה לאישה שהעיזה להאשים את אנשיו של קדאפי כי אנסו אותה: תלונה נגדית הוגשה היום במשטרת לוב נגד איימן אל-עוביידי, באשמה שבדתה מליבה את האונס והתקיפה שעליהם הלינה מתוך ניסיון לסחיטה. המגישים: אותם חיילים לובים שלטענתה אנסו אותה. דובר הממשלה: כל כיווני החקירה נבדקים

הגברים הלוביים שהואשמו בתחילת השבוע על ידי איימן אל-עוביידי כי אנסו אותה באכזריות והטילו את מימיהם עליה החליטו להגיש תלונה נגדית במשטרה נגד האישה, כך אמר היום דובר מטעם הממשלה הלובית.

הדובר, מוסא איברהים, אמר כי שני כיווני החקירה נבדקים כעת - גם מצב שאל-עוביידי אכן נאנסה על ידי נאמניו של קדאפי וגם שהיה מדובר בתלונת שווא מצידה.

אמה של אל-עוביידי:מנסים לסחוט אותה

אמה של אל-עוביידי, האישה שנחטפה ממלון בטריפולי אחרי שסיפרה לעיתונאים כי נאנסה בידי אנשיו של קדאפי ושוחררה, דחתה אתמול את טענות הממשל כאילו בתה היא פרוצה. בריאיון היא תיארה את בתה כגיבורה משכילה, וטענה כי נאמניו של קדאפי מנסים להשתיק את קולה בתמורה לכסף והטבות שונות.

האם, איישה אחמד, שוחחה עם אנשי ה"וושינגטון פוסט" האמריקני מביתה בטוברוק שבמזרח לוב, אזור הנתון לשליטת המורדים. "בתי הפגינה אומץ יוצא דופן. אני מאוד שמחה ומאוד גאה בה". היא האשימה כי אנשיו של קדאפי ניצלו את הכאוס השורר במדינה כדי להתעלל בבתה.

חסן מודיר, חבר המשפחה המתגורר בבנגאזי, סיפר כי אנשיו של קדאפי התקשרו לאם לפנות בוקר והפצירו בה לשכנע את בתה לחזור בה מההאשמות על ההתעללות בה. "הם אמרו שייתנו לה בית חדש וכסף רב, ובעצם כל מה שתרצה".

בשלטונות לוב טענו כי אל-עוביידי שוחררה והתאחדה עם משפחתה. ביום ראשון מסרו שם כי עד כה נחקרו ארבעה גברים בחשד למעורבות בפרשה, לאחר שאל-עוביידי בת ה-30 טענה כי הותקפה בברוטליות על ידי 15 חיילים. עוד נמסר כי בין החשודים שנחקרו, נמצא גם בנו של קצין משטרה בכיר במדינה.

בסמוך לאירוע התייחס שלשום לנושא איברהים שטען כי אל-עוביידי היא למעשה נערת ליווי וכי היא סירבה לקבל טיפול רפואי לאחר המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק