לוב: המורדים כבשו את עיר הולדתו של מועמר קדאפי

קדאפי ממשיך לאבד את אחיזתו בלוב: כוחות המורדים הודיעו כי לאחר קרב קצר, הם הצליחו לכבוש את סירט - עיר הולדתו של הנשיא קדאפי. לאחר ההודעה יצאו אלפים לחגוג ברחובות בנגאזי וקראו למערב: "המשיכו להפציץ את מטרות הצבא"

המורדים בלוב מדווחים על הישג משמעותי במאבק נגד הנשיא מועמר קדאפי. הלילה, הצליחו כוחות מטעמם לכבוש את העיר סירט בה נולד השליט.

"אנו מאשרים באופן רשמי כי העיר סירט נפלה בידי כוחות פרו-דמוקרטים", הודיע שמס א-דין עבדולמולה, דובר הכוחות המתנגדים לשלטונו של קדאפי. עבדולמולה הוסיף כי ההשתלטות עברה בצורה חלקה יחסית, ללא התנגשות משמעותית מצד צבא לוב.

לאחר הודעת המורדים, יצאו אלפים למרכז בנגאזי, העיר שנחשבת למעוז המורדים. האלפים חגגו את כיבוש העיר בירי באוויר, בשירים ובצפירות במכוניותיהם. ראשי המורדים שנמצאים בבנגאזי קראו במהלך החגיגות למערב להמשיך את התקיפות מהאוויר נגד מטרות של צבא לוב.

במקביל, הזהיר ראש ממשלת טורקיה רג'יב טייפ ארדואן מפני הפיכתה של לוב לעירק או אפגניסטן, במידה וכוחות אל-קאעידה יתחזקו לאחר נפילתו האפשרית של קדאפי. "אני מוכן לשמש מתווך בסכסוך בין המורדים לקדאפי", כך אמר ארדואן בהודעה שלא זכתה למענה כלשהו מאחד הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המהומות בסוריה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק