לוב: התלוננה על אונס - ונחטפה מול עיני העיתונאים

איימן אל-עוביידי בת ה-30 התגנבה למלון העיתונאים הזרים בטריפולי כדי לשטוח בפני העולם את סיפורה המזוויע. "נאנסתי על ידי חייליו של קדאפי שגם השתינו עלי", היא סיפרה בבכי והציגה את חבורותיה לעיתונאים הזרים. בתוך דקות ספורות התנפלו אנשיו של קדאפי על אל-עוביידי ותקפו גם מספר עיתונאים שניסו להגן וחטפו אותה

אזרחית לובית בשנות ה-30 לחייה שהתפרצה למסיבת עיתונאים במלון "ריקסוס" שבטריפולי, בסך הכול רצתה לחשוף בפני העיתונאים הזרים כיצד נאנסה בברוטליות על ידי 15 מחייליו של הרודן הלובי מועמר קדאפי. עם זאת, אנשי משטרו של הרודן הלובי שהיו במקום מיהרו להתנפל עליה, גררו אותה מחוץ לבית המלון והכניסו אותה בכוח לרכב שלקח אותה למקום לא ידוע.

מלון "ריקסוס" הוא המשכן של העיתונאים הזרים שמסקרים את המהומות במדינה. לאחר שככל הנראה עברה התעללות קשה, החליטה אימאן אל-עוביידי להתגנב למקום ולספר לעולם את סיפורה הכואב. במשך דקות ארוכות היא סיפרה לעיתונאים כיצד נאנסה במשך יומיים על ידי חייליו של קדאפי שאף השתינו עליה.

"הם קשרו אותי והשתינו עלי תוך כדי שהם שותים ויסקי", סיפרה אל-עוביידי והוסיפה כי הצליחה להימלט רק בזכות אזרחים שחילצו אותה מהמקום. עוביידי לא ידעה כי בעוד היא מספרת את סיפורה לעיתונאים הזרים, נמצאים במקום גם אנשי משטרו של קדאפי - שמיהרו להתנפל עליה.

"זכותי החוקית לראות את קדאפי"

לדברי העיתונאים הזרים שהיו במקום, פרצו לעבר אל-עוביידי אנשי ביטחון שהחלו לגרור אותה מחוץ לבית המלון. כשאנשי העיתונות ניסו לסייע לאל-עוביידי, הם ספגו מכות בעצמם. על פי הדיווחים שברו המאבטחים מצלמה של כתב CNN והכו באגרופים עיתונאי בריטי. לדברי הנוכחים אחד העובדים במקום אף החל לנופף בסכין לעבר האישה וכינה אותה "בוגדת".

"תנו לי לראות את קדאפי. זו זכותי החוקית", זעקה אל-עוביידי בעודה נגררת על הרצפה על ידי המאבטחים, כשצלמי העיתונות מתעדים כל רגע. כשהוכנסה אל-עוביידי לרכב הלבן שהמתין לה בחוץ, התגברו הדמעות שעל פניה, כשהבינה ככל הנראה מה עתיד לעלות בגורלה.

טענותיה של האישה בת ה-30 עדיין לא אומתו. כמה דקות לאחר המקרה הגיע לבית המלון דובר הממשלה מוסא איברהים ובמסיבת עיתונאים מאולתרת טען כי בחקירתה של האישה נקבע שהיא שיכורה וסובלת מבעיות נפשיות. עם זאת, כעבור מספר שעות חזר בו דובר הממשלה מטענתו ואמר כי טענותיה של האישה נבדקות וכי "הוצע לה עורך דין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק