גם התקשורת בלוב מתגייסת למען קדאפי

במדינות בהן המשטר דיקטטורי אנו רגילים שהתקשורת מתגייסת למען המנהיג, אבל בלוב שברו את כל השיאים. מגיש מהדורת החדשות הגיע לאולפן עם רובה קלצ'ניקוב והבטיח לקדאפי: "אקריב את טיפת דמי האחרונה למענך, איש לא ייגע בך"

הנחישות ורוח הקרב בלוב הגיעה גם לתחנות הטלוויזיה. לאחר שבסוף השבוע פתחו אנשי קדאפי את מחסני הנשק ואפשרו להמונים להצטייד לקראת הקרבות עם המערב ועם המורדים, גם מגיש החדשות בטלוויזיה הלובית הגיע חמוש ברובה קלצ'ניקוב לאולפן.

"אני מוכן בכל עת, אם אני ער או ישן - להגן על המולדת", כך אמר לצופים. המגיש הסביר את נאמנותו לשליט ואמר "תראו מי בעולם הזה יכול לתת נשק לאנשיו, תראו לי מנהיג שמחמש את האזרחים בעצמו - זה רק בגלל שאנחנו נאמנים לו".

בסיום דבריו פנה המגיש בנאום מרגש למושא הערצתו - נשיא לוב בכבודו ובעצמו. "בשמו של האל אני מבטיח לך מנהיגי היקר, שאקריב את נשמתי האחרונה, את טיפת דמי האחרונה, את התינוק והילד האחרון למענך. איש לא ייגע בך!". המגיש הצהיר כי דבריו שיקפו בוז כלפי הבוגדים (המורדים).

כוחות הקואליציה ממשיכים לתקוף

מתקפת הקואליציה בלוב נמשכת כבר שישה ימים, והיום שר החוץ הצרפתי אלן ז'ופה אומר שהכנעת הצבא הלובי קרובה. "זה לא ייקח חודשים, אלא שבועות או ימים". במקביל הודיעה ממשלת טוניסיה הבוקר כי היא מקפיאה את נכסיו של קדאפי וכל בני משפחתו במדינה.

הלילה מטוסי הקואליציה שוב הכו את מעוזי ההגנה של קדאפי, אבל הטנקים וכוחות היבשה המשיכו לפעול נגד מעוזי המורדים. תומכיו של קדאפי אמרו כי הם נחושים להמשיך במאבק למען המשך שלטונו וכיבוש הערים בהן שולטים המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק