אנשי קדאפי תקפו מינית עיתונאית זרה ואיימו להרוג אותה

לינסי אדריו, שליחת ה"ניו יורק טיימס" האמריקני ללוב נחטפה על ידי נאמניו של קדאפי והוחזקה בשבי. במשך כמה ימים איימו השובים על חייה ותקפו אותה מינית. הכתבת שוחררה בלחץ של גורמים טורקיים

שוב נופלת עיתונאית בלב המהומות במזרח התיכון לקורבן לעבירות מין. לינסי אדריו, זוכת פרס פוליצר לצילום, הוחזקה בשבי אנשי קדאפי בלוב במשך שישה ימים יחד עם שלושה כתבים נוספים, וספגה איומים על חייה והטרדות מיניות.

אדריו נשלחה ללוב עם שלושה עיתונאים אמריקנים מטעם העיתון "ניו יורק טיימס". חברי המשלחת נתפסו על ידי נאמניו של העריץ, אחרי שהנהג שלהם סטה בטעות מהדרך המתוכננת והגיע אל מחסום שאויש על ידי אנשיו של קדאפי. כבר אז הבינו כי נשקפת להם סכנה ממשית.

אדריו ואנשי הצוות שלה הוחזקו בשבי אנשי קדאפי מ-15 במרס ועד אתמול. בימים שחלפו נאלצה הצלמת להתמודד עם סדרת הטרדות מיניות מצד אלו שהחזיקו בה ובחבריה.

אחרי שחרורה, חשפה הצלמת בריאיון את מאורעות ימי האימה בשבי נאמני קדאפי. היא סיפרה כי אלה נהגו בה באכזריות וכי אחד מהם אף הטיח אגרוף בפניה: "אני בכיתי, והוא רק צחק עוד יותר", גוללה בכאב.

בין המעשים המיניים שנכפו עליה, סיפרה אדריו כי אחד מאנשיו של קדאפי נגע פעם אחר פעם באיבריה המוצנעים. היא אף תיארה כי אחת לכמה שעות, ליטף אחד מהם את ראשה ואמר לה: "את עומדת למות בקרוב".

גם במצרים: כתבת נחטפה והותקפה מינית

כתבת CBS לארה לוגן נפלה בחודש שעבר קורבן למעשים דומים, כנשלחה לסקר בתחילת פברואר את חגיגות השמחה בקהיר, אחרי מפלת שלטונו של מובארק במצרים. בחסות המהומה ההמונים, ניצלו כמה גברים את ההמולה ואז תקפו אותה מינית. למרבה המזל, היא הצליחה להינצל בזכות קבוצת נשים שהבחינו בנעשה והזעיקו את השוטרים שחילצו אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק