דיווח: חודשה תקיפת חיל האוויר של קדאפי בא-זאוויה

קדאפי ממשיך לאחוז בשלטון בכל מחיר: רשת "אל-ג'זירה" מדווחת כי חיל האוויר חידש בשעות הצהריים את התקיפות נגד המורדים בא-זאוויה, וכי עשרות בני אדם נהרגו. במערב מנסים להטיל מצור על המרחב האווירי הלובי. הכחשות בטריפולי באשר לדיווחים על מגעים לסיום שלטונו של קדאפי

המורדים לא מוכנים לוותר (חדשות 2)

נמשכות מהומות הדמים בלוב: חיל האוויר של מועמר קדאפי חידש בשעות הצהריים את הירי המאסיבי על העיר א-זאוויה, ובמקביל כיתרו את העיר כוחות משוריינים רבים - כך מדווחת רשת "אל-ג'זירה". עדי ראייה בעיר אישרו את הדיווחים, והוסיפו כי בימים האחרונים נרשמים עימותים קשים בהם נהרגו עשרות בני אדם.

מהפכה בלוב: כל העדכונים

ברקע, ממשיכה הקהילה הבינלאומית להיערך ליום שאחרי קדאפי. צרפת ובריטניה מובילות בימים האחרונים מהלך במסגרתו הן מנסות להטיל מצור על המרחב האווירי של לוב, במטרה למנוע את הגיחות האוויריות של מטוסי קדאפי ופגיעה באוכלוסייה האזרחית.

"לשקול היטב לפני יציאה לפעולה צבאית בלוב"

עם זאת, בשלב זה נראה כי ארצות הברית מתנגדת למהלך. הנשיא ברק אובמה מנסה לבלום את היוזמה, אך עם זאת הביע בימים האחרונים תמיכה בהמשך הפעילות ההומניטארית לפליטים בלוב. "יש לשקול היטב לפני יציאה לפעולה צבאית בלוב", הודיע אובמה.

בבירה טריפולי הכחישו היום את הדיווחים לפיהם מנהל קדאפי בימים האחרונים מגעים שיביאו לסיום שלטונו, אם יקבל ערבות לכך שיוכל לעזוב את המדינה בשקט ומבלי שיירדף. בניגוד להכחשות, דיווחו היום גורמי אופוזיציה כי מקורבים לקדאפי דווקא כן מעוניינים בגיבוש נוסחה שתביא לסיום שלטונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק