נאט"ו שיגרה מטוסי ביון ללוב

השגריר האמריקני לברית נאט"ו הודיע כי הברית הצפון אטלנטית שיגרה מטוסי ביון מסוג AWACS שייפקחו על לוב. "כך תהיה לנו תמונה טובה יותר על מה מתרחש באזור זה", אמר. אובמה: ארה"ב שוקלת פעולה קרקעית

איבו דלדר, השגריר האמריקני לברית נאט"ו הודיע הערב כי הברית הצפון אטלנטית שיגרה מטוסי ביון מסוג AWACS על נהת שייפקחו על לוב. "בעזרת מטוסי הביון תהיה לנו תמונה טובה יותר על מה מתרחש באזור זה", אמר.

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד

קודם לכן אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה, כי ארצו שוקלת פעילות צבאית קרקעית בלוב, וכן כי נשקלת אופציה לחימוש המורדים. את הדברים אמר אחרי שיחה עם ראש ממשלת אוסטרליה, ג'וליה גילארד. "שתי המדינות מסכימות כי האלימות שמפעיל המשטר בלוב נגד אזרחיו אינה מקובלת", אמר.

אחד משמונת ילדיו של מועמר קדאפי, עדי קדאפי, מאיים כי אם אביו יעזוב את תפקידיו בלוב - תפרוץ במדינה מלחמת אזרחים. "לוב תהפוך לסומליה חדשה, השבטים במדינה יילחמו זה בזה", אמר בריאיון לרשת אל ערביה.

סייף אל אסלאם מאיים בהגעת הטרור לאירופה

גם סייף אל-אסלאם קדאפי, בנו של שליט לוב, מבין כנראה שסיום שלטון אביו במדינה קרוב, ואמש הוא פנה לעזרה מהאיחוד האירופי. "אם לא תעזרו לנו, לוב תהפוך לסומליה של המזרח התיכון", אמר, ובדבריו התכוון לאי היציבות הביטחונית ששוררת במדינה האפריקנית.

"אם יפול שלטונו של אבי, יהיו פיראטים מול חופי סיציליה וכרתים, יהיו מיליוני מהגרים והטרור יהיה על סף דלתכם", הוסיף קדאפי בראיון שהעניק לטלוויזיה הצרפתית. בהמשך דבריו הגדיר קדאפי את נשיא צרפת סרקוזי כ"ידיד", על אף שהאחרון גינה את המעשים האלימים שנוקט השלטון בלוב כלפי המורדים. סרקוזי קרא לקדאפי לקהל את דבר העם ולפרוש מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק