דיווח: קדאפי מוכן לעזוב את השלטון בלוב תמורת ערבויות לשלומו

קדאפי מרים ידיים? עיתון ערבי מדווח כי שליט לוב הודיע למורדים כי הוא מוכן להתפטר מתפקידו - אם יובטח לו כי הוא יוכל לצאת לחו"ל מבלי שיאונה לו ולמשפחתו כל רע, וכי הוא לא יועמד לדין בינלאומי. על פי הדיווח, טרם נמסרה תשובת המורדים. ובינתיים בשטח, הולכת ומחריפה הלחימה בין מתנגדי קדאפי לתומכיו

האם סופו של שלטון קדאפי מתקרב? שליט לוב מוכן להתפטר תמורת הבטחת שלומו ושלום משפחתו - כך מדווח העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון.

מהפכה בלוב: כל העדכונים

על פי הדיווח בעיתון, שליט לוב הודיע ל"מועצת ההתקוממות" בבנגאזי כי במידה ויסייעו לו לצאת לחו"ל ולא יעמידו אותו לדין בינלאומי, ובנוסף יעניקו לו ערבויות שיבטיחו את שלומו ושלום משפחתו - הוא יהיה מוכן לכנס ישיבת פרלמנט מיוחדת ובמהלכה להתפטר מתפקיד הנשיא, להעביר את השלטון לידי הנהגת המורדים, ובהמשך לעזוב את המדינה לגלות בחו"ל.

"מקור לובי אמין" מסר לעיתון כי עד כה לא התקבלה תשובה רשמית מהמורדים להצעתו של קדאפי, אולם בלוב מעריכים כי מתנגדיו של קדאפי יסרבו לנהל איתו כל סוג של משא ומתן.

קדאפי עצמו התראיין ל-fracne24 והפנה אצבע מאשימה. "העולם מאמין שהדיווחים השגויים שהועברו מכלי תקשורת חיצוניים הם הבסיס לפעולות של מועצת הביטחון של האו"ם שהחליטה לפעול נגד לוב, אבל במציאות, אנו לוחמים נגד אל קאעידה ונגד הטרור הבינלאומי", הכריז. "אני חושב שאל קאעידה מנסה לנצל את המצב בטוניסיה ובמצרים. תאי טרור רדומים לקחו לידיים נשק והתחילו לירות בשוטרים ובחיילים".

הקרב על עיר הולדתו של קדאפי

ובינתיים, בשטח הולכת ומחריפה הלחימה בין מתנגדי קדאפי לתומכיו. אתמול התקיימו קרבות עזים בין כוחות המורדים לֶכוחות קדאפי, כשכל צד טוען לניצחונו. המורדים טוענים כי הצליחו להדוף התקפה על העיר הגדולה מיסרטה, שממזרח לבירה, וכעת מטרתם להשיג שליטה על העיר סירט, עיר הולדתו ומעוזו של קדאפי.

על פי הדיווחים במדינה, מספר ההרוגים בקרבות גבוה מכדי לספור. מנגד - בטריפולי נמשכו כל הלילה "חגיגות ניצחון" כביכול של תומכי קדאפי, הטוענים כי אנשיהם כבשו מחדש ערים במזרח, וכעת הם מתקדמים לעבר בנגאזי.

במקביל בזירה הבינלאומית, מזכ"ל האו"ם באן קי מון מינה את שר החוץ לשעבר של ירדן לשליחו המיוחד ללוב, בנסיון לפתור את המשבר, על רקע החרפה בלחימה בין מתנגדי קדאפי לתומכיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק