סייף אל-אסלאם מזהיר: "הטרור יגיע לדלתות אירופה"

בניסיון אחרון לגייס תמיכה לשלטונו הקורס של אביו, התראיין סייף אל-אסלאם לטלוויזיה הצרפתית וביקש סיוע ממדינות האיחוד האירופי. "אם יפול שלטונו של אבי, יהיו פיראטים מול חופי סיציליה וכרתים, יהיו מיליוני מהגרים והטרור יהיה על סף דלתכם", הזהיר קדאפי

סייף אל-אסלאם קדאפי, בנו של שליט לוב, מבין כנראה שסיום שלטון אביו במדינה קרוב, והערב הוא פונה לעזרה מהאיחוד האירופי. "אם לא תעזרו לנו, לוב תהפוך לסומליה של המזרח התיכון", אמר, ובדבריו התכוון לאי היציבות הביטחונית ששוררת במדינה האפריקנית.

"אם יפול שלטונו של אבי, יהיו פיראטים מול חופי סיציליה וכרתים, יהיו מיליוני מהגרים והטרור יהיה על סף דלתכם", הוסיף קדאפי בראיון שהעניק לטלוויזיה הצרפתית. בהמשך דבריו הגדיר קדאפי את נשיא צרפת סרקוזי כ"ידיד", על אף שהאחרון גינה את המעשים האלימים שנוקט השלטון בלוב כלפי המורדים. סרקוזי קרא לקדאפי לקהל את דבר העם ולפרוש מתפקידו.

בסיכום יום הקרבות בלוב ניתן לדווח כי לפחות 18 בני אדם מצאו את מותם בחילופי האש הכבדים בין המורדים לנאמניו של מועמר קדאפי. אתמול פרצו כוחות שריון מטעם צבא לוב לתוך העיר הגדולה מיסראטה, הנחשבת לאחת ממעוזי השלטון ונפל בידי המורדים. על פי דיווחים שונים עדיין לא הצליח הצבא הלובי להחזיר לידיו את השליטה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק