קדאפי הבן מבטיח: עוד נשק ללוחמים

על פי דיווחים מלוב, מטוס צבאי הופל בעיר מיסרטה, 200 ק"מ מזרחית לבירה טריפולי במהלך קרבות על שדה התעופה הצבאי בעיר. קדאפי מאבד עוד נקודת אחיזה במזרח - הפעם בעיר השלישית בגודלה אך בנו מבטיח: עוד נשק וסיוע לתומכי המשטר

סרטון וידאו מראה את סייף אל איסלאם, בנו של מנהיג לוב, פונה לקהל שוטרים בבירה ומבטיח להם עוד נשק ועוד סיוע. סוכנויות הידיעות טוענות שהסרטון צולם בבסיס הצבאי באד אל עזיזיה, בפאתי טריפולי, שם ומשם קדאפי מנהל כרגע את חייו וענייניו.

בסרטון סייף נראה מעודד את ציבור התומכים, מבטיח להם עוד נשקים ומבטיח להם ניצחון. הדברים עומדים בניגוד גמור לראיון שהעניק לרשתות הבינלאומיות בו אמר שהמצב בלוב רגוע.

במקביל קרא התובע בבית הדין הבינלאומי בהאג להקמת ועדת חקירה כבר בימים הקרובים, על מנת לבדוק אם התקיפות נגד אוכלוסייה אזרחית בלוב הן פשע נגד האנושות.

הבוקר: מטוס צבאי הופל

קרבות פרצו הבוקר בעיר מיסרטה, 200 קילומטרים מזרחית לבירת לוב - טריפולי. המורדים תפסו בינתיים את שדה התעופה של העיר ועל פי הדיווחים לא רשמיים בתקשורת בערבית, מטוס של חיל האוויר הלובי הופל במהלך הקרבות.

במהלך הימים האחרונים קדאפי ניסה לבלום את המחאות בעיר בכל הכוח העומד לרשותו, כולל כוח של מטוסי תקיפה. עד ראייה מהעיר אמר לכתב רויטרס: "ראיתי מטוס שהופל, המטוס הזה ירה על המפגינים ואז הופל".

תחנת הרדיו המקומית שנפלה גם היא לידי המורדים דיווחה הבוקר כי "מטוס של חיל האוויר הלובי הופל אחרי שירה לכיוון תחנת הרדיו". על פי הדיווח, הקרבות סמוך לשדה התעופה, שדה תעופה צבאי, החלו אמש. אנשיו של קדאפי, על פי הדיווחים, מחזיקים עכשיו בעמדה מבוצרת סמוך לבונקר, יורים לכל כיוון ונלחמים על חייהם.

עם נפילתה של מיסרטה לידי המורדים הלובים, קדאפי מאבד עוד אחת מהערים שסימן עד אמש כנקודות תמיכה, ואת מרבית הערים במזרח המדינה. על פי הדיווחים המנהיג הלובי, בני משפחתו ומקורביו מסוגרים ומתבצרים בטריפולי, כשנאמניהם או שכירי החרב שלהם, על פי מבקריו של קדאפי, מנהלים קרבות בכל רחבי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד:

מימדי הטבח נחשפים: קבר אחים המוני בלוב

קדאפי: אטהר את לוב בית אחר בית

מי אתה מועמר קדאפי?