האם קדאפי יתאבד, ימות או ייעלם?

למרות המהומות האלימות והאיומים, מתעקש מועמר קדאפי להישאר בשלטון. אז מה יהיה סופו של מנהיג לוב? מומחה כוויתי לניתוח אישיות מנהיגים מציג 3 תרחישים: התאבדות, מוות או היעלמות

שליט לוב מועמר קדאפי נאחז בשיניים בשלטון. למרות המהומות האלימות והקריאות נגדו, מתעקש הרודן להישאר בכיסאו ומתעקש: הכל תחת שליטה.

היום מנסה עבד אלרחמן קוריישי, מומחה כוויתי לניתוח אישיות מנהיגים, להעריך מה יעלה בגורלו של קדאפי. בריאיון לרשת אל ערבייה הוא מציג שלושה תרחישים: התאבדות, מוות בקרב או היעלמות מהזירה.

"קדאפי שרוי כרגע במצב של התגוננות", מסביר הפרשן, "מדובר באדם שמבוסס על כוח ולא על שום דבר אחר - כלומר, הוא לא יכול להיראות חלש".  

לדבריו, התרחיש הראשון האפשרי הוא שקדאפי ישים קץ לחייו. "כאשר הוא יגיע לשלב של התגוננות, שהוא לא יוכל להדוף דבר בעצמו - הוא יגיע לשלב שהוא יתמוטט לחלוטין וירגיש שהוא למעשה לבד ושל הרעש והצלצולים שלו אינם קיימים במציאות", מתאר קוריישי ומעריך: "אישיות מהסוג הזה לעולם לא תהיה קורבן. זה יהיה כואב מאוד. הוא יעדיף להיות גיבור עד לרגעיו האחרונים".

לא יחזה בתבוסה

התרחיש השני, כך אומר הפרשן, הוא מוות בקרב. "קדאפי עשוי לבקש מפלט במלחמה ובמאבק אפילו בארמונו הפרטי - עד אשר הכוחות ישיגו אותו. ישנה אפשרות שהאדם הראשון שיגיע אליו יהרוג אותו או שישלח יד בנפשו", הוא מעריך.

האפשרות השלישית, שנראית פחות סבירה בעיניו, היא ששליט לוב פשוט ייעלם מהזירה. בכל מקרה מעריך קוריישי שקדאפי לא יעמוד לדין. "הוא לא יחזה בתבוסתו", הוא משוכנע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד:

מימדי הטבח נחשפים: קבר אחים המוני בלוב

קדאפי: אטהר את לוב בית אחר בית

מי אתה מועמר קדאפי?