קדאפי הבן מתעקש: לא הפצצנו אזרחים - רק מחסני תחמושת

המורדים בלוב משתלטים על עוד ערים, אך בנו של קדאפי מנסה לשדר עסקים כרגיל. "יש פער גדול בין המציאות לדיווחים בתקשורת", מדגיש סייף אל איסלאם בריאיון ל-ABC ומכחיש שכוחות צבא תקפו אזרחים: "חיל האוויר הפציץ מחסני תחמושת בלבד". ויש לו גם מסר לאמריקה: "זה לא העסק שלכם"

בנו של קדאפי, סאייף אל איסלאם (רויטרס)

בעוד מתנגדיו של מועמר קדאפי משתלטים על עוד ועוד ערים, מתעקש סייף אל איסלאם, בנו של שליט לוב, כי המצב במדינה תחת שליטה מלאה ומדגיש כי הצבא לא השתמש בכוח נגד האזרחים - על אף הדיווחים והתמונות.

"יש פער גדול מאוד בין המציאות לבין הפרסומים בתקשורת", ביקש להבהיר סייף בריאיון לרשת הטלוויזיה האמריקנית ABC, "בדרום לוב שקט, במערב ובמרכז המדינה רגוע ואפילו בחלקים מהמזרח".

דבריו של קדאפי סותרים את הדיווחים לפיהם המורדים השתלטו על העיר א-זאוויה, שנמצאת כ-50 קילומטרים מטריפולי, והתחילו למעשה בכיתור כוחותיו של שליט לוב בבירה.

אמריקה, אל תתערבי

קדאפי הבן הכחיש גם כי כוחות צבא השתמשו בכוח נגד אזרחים. "הראו לי התקפה אחת, פצצה אחת", אמר סייף, "חיל האוויר הפציץ את מחסני התחמושת בלבד - וזהו".

במהלך הריאיון תקף קדאפי הבן את התערבות ארה"ב בענייניה של לוב. "דבר ראשון: זה לא העסק של אמריקה", הדגיש, "ודבר שני, הם חושבים שזה הפתרון? ברור שלא". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד:

מימדי הטבח נחשפים: קבר אחים המוני בלוב

קדאפי: אטהר את לוב בית אחר בית

מי אתה מועמר קדאפי?