צפו: המפגינים כובשים את בנגאזי

תיעודי הווידאו ממשיכים לזרום מלוב: תיעוד חדש שעלה לאינטרנט מציג את אנשיו של קדאפי נמלטים על נפשם בעיר בנגאזי - אל מול ההמון הזועם המסתער עליהם. בינתיים, דחה האו"ם פעם נוספת הטלת סנקציות על לוב. צפו בתמונות

השלטון מתמוטט - מול המצלמה: תמונות חדשות המגיעות מהעיר בנגאזי מתעדות כיצד אנשיו של שליט לוב מועמר קדאפי נסים על נפשם מפני ההמון המפגין והאלים המסתער עליהם. התיעוד זוכה לצפיות רבות באתרי הווידאו ברשת.

11 ימים חלפו מאז פרוץ העימותים הקשים בלוב, ומרבית התמונות המגיעות מהמדינה - מצולמות באמצעות המפגינים עצמם. מאות קטעי וידאו עולים לרשת האינטרנט מדי יום, למרות ניסיונותיו של המשטר למנוע את הגלישה באינטרנט במדינה.

ברשתות התקשורת בעולם משודרות מדי יום תמונות מההפגנות ברחבי לוב, רובן קשות לצפייה המעידות על הזוועות המתחוללת ברחובות המדינה. על פי ההערכות, בקרבות הקשים בין המפגינים לתומכיו של קדאפי נהרגו יותר מאלף בני אדם.

ברלוסקוני: קדאפי איבד שליטה על המדינה

הערב התכנסה מועצת הביטחון של האו"ם על מנת לדון פעם נוספת באפשרות להטיל סנקציות על לוב, בעקבות האירועים במדינה. בין האפשרויות שעמדו על הפרק - איסור מסחר בנשק עם לוב, הקפאת נכסיו של קדאפי, פרסום הנחיה שלא לנסוע למדינה וכינוי המעשים של אנשיו של קדאפי במפגינים כ"פשע נגד האנושות". אך התנגדותן של הודו, ברזיל ופורטוגל ליוזמה - היא נדחתה פעם נוספת.

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות 'רויטרס' כי ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני הודיע שקדאפי אינו שולט יותר במדינה. ברלוסקוני, שנחשב לבן בריתו הקרוב ביותר של קדאפי אמר את הדברים בפגישה עם עמיתיו שקיים היום ברומא.

"לפי העדכונים שמגיעים אלי בדקות האחרונות, נראה כי קדאפי לא שולט יותר על המצב בלוב", אמר ראש ממשלת איטליה בצהריים. ברלוסקוני, שהיה מאופק עד כה בהתבטאויותיו כלפי האלימות בלוב, אמר כי המהפכה בצפון אפריקה יכולה להביא עמה דמוקרטיה וחופש, אבל גם ליצור "מרכז איסלאמי מסוכן וקיצוני במרחק לא רב מחופינו", שיגררו עזיבה המונית של פליטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד:

מימדי הטבח נחשפים: קבר אחים המוני בלוב

קדאפי: אטהר את לוב בית אחר בית

מי אתה מועמר קדאפי?