קדאפי: "אני כמו מלכת אנגליה"

שליט לוב מועמר קדאפי פנה היום בשנית מאז פרוץ המהומות לעמו, לראשונה - בנאום טלפוני מוקלט. "בן לאדן רוצה להשתלט על לוב ולהרוג את הילדים שלכם", אמר קדאפי והאשים את אל קעידה בליבוי המהומות. הוא שלח תנחומים למשפחות 4 הרוגים מאנשי כוחות הביטחון הלוביים - בלי אף מילה על מאות האזרחים ההרוגים

שליט לוב מועמר קדאפי נאם הערב בשנית מאז פרוץ המהומות במדינה. בדבריו ששודרו בטלוויזיה הלובית, האשים קדאפי את ארגון אל קעידה בליבוי המהומות הקשות, שגבו את חייהם של מאות אזרחים. את נאומו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

הנאום הוקלט ככל הנראה מבעוד מועד - לראשונה, דרך הטלפון ולא בשידור טלוויזיוני.

"בן לאדן רוצה להשתלט על לוב ולהרוג את הילדים שלכם", אמר קדאפי. הוא קרא להורים ולמבוגרים "לצאת ולשלוט" בילדיהם. הוא טען, שוב, שמי שמעורב במהומות הם "אנשים מסוממים". קדאפי אף שלח את תנחומיו למשפחות ארבעה הרוגים מאנשי כוחות הביטחון בעיר א-זאוויה, בה התרחשו היום אירועים אלימים.

קדאפי טען עוד שלא הוא זה ששולח את הכוחות אלא אנשי הצבא וטען שסמכותו הוא מוסרית בלבד: "אני כמו מלכת אנגליה, רק שהיא שולטת יותר זמן". "מה שקורה עכשיו בלוב זה לא מאבק של העם, זהו טרור בינלאומי, שמובל ומופעל על ידי אל קעידה", הוסיף.

הנאום האחרון: "עכברושים שכירי חרב" 

בנאום האחרון שנשא לפני יומיים, הודיע קדאפי כי אין לו שום כוונה להתפטר: "לא אעזוב את לוב", אמר קדאפי והוסיף: "אמות כאן מות קדושים". למרות הצהרתו החד משמעית, אזרחי לוב המשיכו במאבק נגדו במיוחד בעיר בנגזי, ונתקלו ביד קשה מצד משטרו. הדיווחים האחרונים מספרים על אלפי הרוגים כתוצאה מאש שהפעיל הממשל כלפי המתנגדים.

קדאפי אמר כי לא ינהג כמו מנהיגים ערביים אחרים והכריז על עצמו כעל "אלוף", ובהמשך יצא נגד המפגינים אותם כינה "עכברושים שכירי חרב שגורמים לנו להיראות רע בעיני העולם". בשלב מאוחר יותר בנאומו אמר שלפי החוק הלובי, למפגינים מגיע עונש מוות.

עוד אמר קדאפי, "אנחנו נלחמים כאן כמו שצריך, כמו שנלחמנו בעבר בבריטניה, בארצות הברית ובאיטליה. אנחנו אומה ששואפת לכבוד, ולא נהסס גם להילחם נגד מעצמות גרעיניות". הוא האשים את בני הנוער שמחקים את האירועים מצדו השני של הגבול ושל אנשים שהגיעו ללוב מחוץ למדינה. קדאפי מסכים לערוך שינויים בשלטון ואומר: "אנשים לא רוצים שלטון שישלוט בעזרת נשק".

שליט לוב איים לפגוע  במי שינסה להפוך את לוב לאפגניסטן שנייה, וקורא להילחם ב"אל קעידה שהשתלטה על מזרח לוב, כמו שהאמריקאים נלחמים וכמו שהישראלים נלחמו בעזה". לאחר מכן איים כי יפעל בכל הכוח נגד המפגינים נגדו. "זו המדינה שלי, של האחים שלי, נלחמתי למען המדינה הזאת", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד:

מימדי הטבח נחשפים: קבר אחים המוני בלוב

קדאפי: אטהר את לוב בית אחר בית

שגרירי לוב בארה"ב וצרפת התפטרו

מי אתה מועמר קדאפי?

קדאפי למצלמות, אוחז במטריה: "אני בטריפולי"

לוב: מסוקים יורים לעבר מפגינים