שגרירי לוב בארה"ב וצרפת התפטרו

שליט לוב צריך להיאבק בימים אלו לא רק במפגינים עצמם - כי אם גם בנטישה ההמונית של אנשיו לצדם של הדורשים בשינוי. אחרי התפטרותם של כמה דיפלומטים לובים ברחבי העולם, הודיעו היום שגרירי לוב בארה"ב, צרפת ואוסטרליה כי הם מתפטרים אף הם. העימותים הקשים נמשכים גם היום בטריפולי

כשברקע נמשכות גם היום ההפגנות האלימות נגד משטרו של מועמר קדאפי בלוב, נראה כי דווקא המחאה של אנשי משטרו רק גוברת. אחרי שביומיים האחרונים התפטרו מספר דיפלומטים לובים המוצבים במספר מדינות בעולם, הודיעו היום שגרירי לוב בארצות הברית, צרפת ואוסטרליה כי הם מתפטרים מתפקידם. זאת, במחאה על המדיניות האלימה של המשטר הלובי נגד המפגינים.

במהלך היום דווח על המשכם של עימותים אלימים בבירה טריפולי, במהלכם נפתחה אש חיה על המפגינים. עדי ראייה במקום דיווחו כי מדובר בטבח קשה שמבוצע במפגינים, וארגוני זכויות אדם ברחבי העולם טענו כי קיים בסיס ממשי להגשת תלונה נגד לוב בגין ביצוע פשעים נגד האנושות.

קצינים במשמר הגבול הלובי נטשו עמדות

במקביל דווח גם על התפתחויות לאורך גבול מצרים-לוב: המצרים החליטו לתגבר את הנוכחות הצבאית לאורך הגבול, מחשש להתפשטות העימותים למדינה. בנוסף דווח כי כמה קצינים במשמר הגבול הלובי החליטו לנטוש את עמדותיהם ולהצטרף למפגינים.

מזכ"ל האו"ם באן קי מון הגיב היום לאירועים בלוב, ומתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטר נגד המפגינים. "אני קורא להפסיק את האלימות במדינה באופן מיידי", קרא באן. "מדובר באירועים מזעזעים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק