תיעוד: המקום שבו נמצאו גופות הנערים

בתוך בור, סמוך למערה. זהו המקום שבו נמצאו גופותיהם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח, סמוך לעיירה הפלסטינית חלחול שמצפון לחברון. חבר בצוות החיפוש: "לא היה פשוט למצוא את זה". כך זה נראה

במשך שבועיים וחצי עצרה מדינה שלמה את נשימתה עד שאתמול (ב'), בתום חיפושים קדחתניים, נמצאו גופותיהם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח סמוך לעיירה הפלסטינית חלחול שמצפון לחברון. היום מתפרסמים צילומים מהמקום שבו אותרו הנערים שנחטפו ונרצחו - בתוך בור, סמוך למערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנימין טרופר, מנהל בית הספר שדה עציון שהיה בצוות שחיפש בשטח, סיפר אתמול בשיחה עם חדשות 2 כי במשך ימים ארוכים יחידת המתנדבים באזור סייעה ליחידות הצבא. "בשעות הצהריים אחד המטיילים שהצטרף לצוות הסריקות זיהה שיח שנראה חריג על הקרקע, הזיז אותו, הזיז גל אבנים ומצא מתחתיו את הגופות", סיפר. "מיד הודענו על כך לצבא".

"זה שטח ערבי, אזור שיש בו חורבה עתיקה - לא היה פשוט למצוא את זה", הוסיף טרופר. "הנחת העבודה הייתה שהם חיים, חיפשנו במערות כי אדם יכול גם לחיות ולהתחבא שם. בסוף התברר שהם לא היו בתוך מערה, אלא באזור סמוך".

כאן נמצאו הגופות (רויטרס)

בחייהם ובמותם: הנערים ייטמנו זה לצד זה במודיעין

אבל כבד שורר מאז אמש ביישובים אלעד, טלמון ונוף איילון, מקום מגוריהם של הבנים. הערב, כיממה לאחר מציאת הגופות, הם ייטמנו בטקס משותף בעיר מודיעין. טקסי ההספדים יחלו בסביבות השעה 15:00 ביישובים ובשעה 17:30 יובאו השלושה למנוחות זה לצד זה.

לפנות בוקר הושלם במכון לרפואה משפטית באבו כביר הליך זיהוי הגופות. הממצאים יסייעו בפיענוח הרגעים האחרונים בחייהם של שלושת הנערים. 

שני החשודים בחטיפה, פעילי חמאס מרוואן קוואסמה ועאמר אבו-עיישה - ירדו למחתרת וכעת מתנהל אחריהם מצוד נרחב. גורם צבאי אמר כי "באותה נחישות ועקשנות שעסקנו במציאות החטופים - נמשיך לחפש אחר החוטפים". הגורם הוסיף כי "נשקלות כל האפשרויות הצבאיות נגד חמאס. המטרה היא לנהל את האירוע באחריות ולא לדרדר את המצב".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר הבוקר גם הוא כי במערכת הביטחון "רואים בחמאס אחראי לחטיפה ולרצח ונדע לבוא עמו חשבון. נמשיך לרדוף אחר רוצחי הנערים ולא ננוח ולא נשקוט עד אשר נניח עליהם את ידנו. כך גם יהיה".

במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל במחנה פליטים בחברון, בג'נין דווח על פלסטיני שנהרג לאחר שהשליך רימון על כוחות צה"ל. מתחילת מבצע "שובו אחים" נעצרו 419 פלסטינים, 57 מהם משוחררי עסקת שליט ו-279 משתייכים לחמאס. יותר מ-2,200 בתים נסרקו.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

דרכם האחרונה: נפרדים משלושת הנערים

משפחות הנערים ספדו: "הבאתי לה' את החבר הכי טוב שלי"

השיחה למוקד 100 הודלפה לאינטרנט

תיעוד: המקום שבו נמצאו הגופות

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

כך זוהו המשקפיים של אייל

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

סבו של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים