הושלם הליך זיהוי הגופות: אייל, גיל-עד ונפתלי ייטמנו זה לצד זה במודיעין

טקסי ההספדים ייערכו בשעה 15:00 ביישובים טלמון, אלעד ונוף איילון וסמוך לשעה 17:30 יובאו השלושה למנוחות. במקביל, נמשך המצוד אחר החוטפים שירדו למחתרת. יעלון: "חמאס אחראי לחטיפה ולרצח ונדע לבוא עמו חשבון"

בחייהם ובמותם, זה לצד זה: אבל כבד שורר מאז אמש (ב') ביישובים אלעד, טלמון ונוף איילון, עם היוודע דבר מותם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. הערב, כיממה לאחר מציאת גופותיהם סמוך לחלחול שמצפון לחברון, הם ייטמנו בטקס משותף בבית העלמין שבמודיעין. טקסי ההספדים יחלו בשעה 15:00 ביישובים ובשעה 17:30 צפויים השלושה להיות מובאים למנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוויתו של אייל יפרח תחל בשעה 15:30 בבית הכנסת משכנות נריה ביישוב אלעד. כחצי שעה קודם לכן, בשעה 15:00, תצא הלוויתו של גיל-עד שער מבית הכנסת המרכזי ביישוב טלמון. בשעה 15:00 ילוו ההמונים את נפתלי פרנקל בדרכו האחרונה, בהלוויה שתחל בקיבוץ שעלבים.

בטקס האשכבה בטלמון לגיל-עד שער יישא הספד שר האוצר יאיר לפיד. בטקס האשכבה בנוף-איילון לנפתלי פרנקל יישא הספד שר החינוך הרב שי פירון. בהלוויה במודיעין יישא הספד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפנות בוקר הושלם במכון לרפואה משפטית באבו כביר הליך הזיהוי. שלוש המשפחות שאיבדו את היקר מכל נותרו ספונות בביתן מאז שקיבלו אמש את המרה שבבשורות.

שני החשודים בחטיפה, פעילי חמאס מרוואן קוואסמה ועאמר אבו-עיישה - ירדו למחתרת וכעת מתנהל אחריהם מצוד נרחב. גורם צבאי אמר כי "באותה נחישות ועקשנות שעסקנו במציאות החטופים - נמשיך לחפש אחר החוטפים". הגורם הוסיף כי "נשקלות כל האפשרויות הצבאיות נגד חמאס. המטרה היא לנהל את האירוע באחריות ולא לדרדר את המצב".

האמבולנס מגיע לאבו כביר (חדשות 2)

נרות ושירים: ההמונים יצאו לכיכרות (רויטרס)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר הבוקר גם הוא כי במערכת הביטחון "רואים בחמאס אחראי לחטיפה ולרצח ונדע לבוא עמו חשבון. נמשיך לרדוף אחר רוצחי הנערים ולא ננוח ולא נשקוט עד אשר נניח עליהם את ידנו. כך גם יהיה".

מועדי הלוויות (עיבוד מחשב)

רקטות נורו לדרום (חדשות 2)

במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל במחנה פליטים בחברון, בג'נין דווח על פלסטיני שנהרג לאחר שהשליך רימון על כוחות צה"ל. מתחילת מבצע "שובו אחים" נעצרו 419 פלסטינים, 57 מהם משוחררי עסקת שליט ו-279 משתייכים לחמאס. יותר מ-2,200 בתים נסרקו.

בלילה: רקטות נורו, צה"ל תקף יותר מ-30 יעדי טרור

גם הבוקר בוצע ירי מהרצועה לשטח ישראל: רקטה שנפלה והתפוצצה במועצה האזורית חוף אשקלון גרמה לנזק למבנה ולמכונית. בשעות הלילה נורו 10 רקטות ופצצות מרגמה לעבר יישובים במועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון. איש לא נפגע. סמוך לשעה 08:30 נשמעה אזעקת צבע אדום בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, שדות נגב, יישובי שער הנגב ושדרות, לאחר שארבע רקטות נורו משטח רצועת עזה.

שתיים מהרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ביישובי שער הנגב ושתיים נוספות באזור שדרות. אחת מהרקטות ששוגרו לעבר שדרות התפוצצה בשדה קוצים וגרמה לדליקה במקום.

צה"ל תקף בעזה (סוכנויות הידיעות)

מוקדם יותר בוצעה פעילות נרחבת של צה"ל ברחבי רצועת עזה כשכלי טיס של חיל האוויר תקפו מטרות מצפון הרצועה ועד לדרומה. 34 יעדים, רובם של חמאס, הותקפו. בין השאר נפגעו מתקן צבאי שמאכלס מפקדות של חמאס, מחסני נשק, מחנות אימונים ובורות שיגור של רקטות. הפלסטינים דיווחו על ארבעה פצועים.

בהכנת הידיעה השתתפו יואב אבן, יוסי זילברמן, אלון שני ועידו סולומון.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל