הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

במערכת הביטחון מצטיירת תמונה שלפיה 3 החטופים, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח, מבינים מהר מאוד כי עלו על הרכב הלא נכון. הם מתקשרים למשטרה, אך החוטפים מבינים זאת ויורים בהם. לאחר מכן הם מועברים לרכב מילוט ומכונית החטיפה מועלית באש. גוברת ההערכה כי החוטפים מסתתרים סמוך למקום מציאת הגופות

הרכב השרוף (הטלוויזיה הפלסטינית)

במערכת הביטחון מעריכים כי נוסף על שני החשודים בחטיפת שלושת הנערים שגופותיהם נמצאו הערב (ב') ושאחריהם נערך מצוד כל העת, היו מעורבים בפרשה גורמים נוספים. יחד עם זאת, משרטטים גורמים ביטחוניים תרחיש אפשרי שלפיו פעלו החוטפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, שלושת הנערים שנעלמו בצומת אלון-שבות בשעה 22:25 בליל 12 ביוני, הבינו כי עלו על הטרמפ הלא נכון. אחד מהם מצלצל למוקד 100 של המשטרה. אז, ייתכן, שולפים החוטפים את נשקם ויורים לעבר השלושה. החשודים, כך על פי ההערכות, פותחים בנסיעה מהירה למשך כעשר דקות או רבע שעה, עד לנקודה שבה הם חוברים לרכב נוסף שחיכה להם.

סוף טראגי: הנערים אינם בין החיים

התרחיש מדבר על כך שהחוטפים מעבירים את שלושת הנערים אל המכונית הנוספת ואת רכב החטיפה הראשון מציתים. במקום מסוים, כפי הנראה במקום שבו נמצאו הערב הגופות, מוציאים החשודים את הגופות, מכסים אותן בחופזה בשיחים ואבנים, שבים אל המכונית ונמלטים מהמקום.

הם ככל הנראה אינם יודעים ששיחת הטלפון שביצע אחד הנערים החטופים אל המשטרה לא טופלה כראוי ומבחינתם כוחות צה"ל עלולים לעוט עליהם בכל רגע ומסתלקים מהמקום. כעת, אחרי כשבועיים וחצי של חיפושים, גוברת ההערכה כי החוטפים ירדו למחתרת והם נמצאים באזור חלחול - סמוך למקום שבו נמצאו הגופות.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל