ארץ המתנחלים מול מדינת תל אביב?

ברור שכולם רוצים בשובם המהיר והבטוח של שלושת הנערים החטופים, אבל נדמה שלהבדיל מפיגועים אחרים - הפעם יש גם טענות לנפגעי הטרור, לנערים עצמם. איך הפכה החטיפה לוויכוח ברשתות החברתיות, ואולי גם לסוג של אדישות בחלקים גדולים של הציבוריות הישראלית?

בימים האחרונים הרשת בוערת בעקבות חטיפת שלושת הנערים מחברון. מימין ומשמאל נדמה שהפיגוע הזה הוא אחר. פעם היינו מחכים קצת כדי להתווכח, אבל היום, שבוע בדיוק אחרי החטיפה וכשעדיין לא ברור מה עלה בגורלם של הנערים - אנחנו כבר עמוק בתוך הוויכוח הפוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתונאי רענן שקד כתב על "המטורללים האלה שהולכים לגור בשטחים", ובחור צעיר שכנראה שירת בדובר צה"ל פרסם פוסט על "חבורת מפגרים שלוקחת טרמפים באמצע הלילה". טור בוואלה טען שהאחריות על החטיפה מוטלת על מי שהתעלם מהסכנה.

עוד קרע נחשף (חדשות 2)

"אלה אנשים שממילא הפנימיות שלהם היא מחורבנת", אומר סמנכ"ל מועצת ישע וראש מנהלת ההסברה, יגאל צילמוני, ומוסיף כי "ההתבטאויות הקטנות האלה אפילו עושות לנו טוב, כי הן הופכות אותם לקיצון, לנוער הגבעות של תל אביב".

אפילו סטטוס סתמי למדי שפרסמה חברת הכנסת סתיו שפיר בחשבון הפייסבוק שלה, עורר מהומה קטנה. "נסעתי לתמוך במשפחה של נפתלי בן ה-16, ומצאתי משפחה חזקה. אמרתי להם שכולנו איתם מכל המחנות הפוליטיים", כך כתבה שפיר בפוסט. התגובות לא איחרו לבוא: "די עם יחסי הציבור האלה" או "אין לי סימפטיה או הזדהות עם המתנחלים".

"לא קרה בחלל ריק"

על מי מוטלת האחריות לחטיפה? (חדשות 2)

זה הביא גם לטור מוחה של העיתונאית רווית הכט ב"הארץ" שיצאה נגד "הצורך של השמאל לתפוס מקום תחת שמשיית הקונצנזוס". הכט אומרת ש"החטיפה היא דבר מגונה. היא טרור, וטרור הוא מתועב לא משנה מאיזה צד ולא משנה כלפי מי הוא מכוון. אבל אני חושבת שמחובתם של נבחרי הציבור משמאל לא לשכוח שהחטיפה הזו לא התבצעה באיזשהו חלל ריק".

העיתונאי אראל סג"ל מביע את התסכול שחש ציבור המתנחלים בימים אלה: "אם אתה בוחר להתרכז ברגע החטיפה ובנסיבות החטיפה ולנזוף בחטופים, זה אומר משהו אחד - אין לך טיפת אמפתיה אליהם, אתה מחכה פשוט לתת את הסתירה".

עוד סדק נפער, או נחשף, בסולידריות הישראלית בימים האחרונים. או כמו שעמוס בידרמן צייר את זה: מדינת תל אביב מול מדינת המתנחלים ולהפך.

משפחות החטופים בפגישה עם שר הביטחון, אתמ (דוברות משרד הביטחון)

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

צה"ל מתגבר את הסריקות בחברון

"פועלים מתוך הנחה שהחטופים בחיים"

נתניהו נפגש עם משפחות החטופים

"האינדיקציות מראות שהם בחיים"

חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה