צה"ל עורך סריקות אינטנסיביות באזור חברון

שבת שנייה ללא הבנים: מאות חיילים פשטו אמש על המרחב שמצפון לחברון והם עורכים בו סריקות אינטנסיביות. החיילים, בהם גם כוחות מיוחדים, פושטים על מבנים ועורכים מעצרים. בצה"ל הכריזו על המרחב שטח צבאי סגור

צה"ל עורך סריקות נרחבות בחברון (AP)

מבצע "שובו אחים" - שבת שנייה ללא הבנים: כוחות צה"ל תגברו אמש (ו') משמעותית את הפעילות במרחב שמצפון לחברון ועורכים במקום סריקות נרחבות - וזאת בעקבות שורת התפתחויות בגזרה. בצה"ל הכריזו על המרחב שטח צבאי סגור. לפי שעה לא ידוע על פריצת דרך בחיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות חיילים מחטיבת הנח"ל וחטיבת הצנחנים, וכן כוחות מיוחדים שנוידו במסוקים, הוזרמו לשכונות הצפוניות של חברון ואף למרחב הכפרי והם מבצעים במקום פעילות נרחבת.

תגבור כוחות באזור חברון (רויטרס)

במסגרת ההחלטה להגביר את הפעילות במרחב, הכוחות משתלטים על מבנים, עוברים בבתים ואף מבצעים מעצרים נרחבים. בין היתר סורקים הכוחות גם בבארות ובבורות מים.

מאות חיילים סורקים בשטח (AP)
 

יעלון: "נפעל מהנחה שהחטופים בחיים"

אחר הצהריים נפגש שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם לוחמי ימ"מ וסיירת מטכ"ל שפועלים ביהודה ושומרון עקב חטיפת שלושת הנערים. במהלך המפגש עם הלוחמים אמר להם השר יעלון: "במידה ותגיעו למגע עם האחראים לחטיפה, צריכה לעמוד לנגד עיניכם ההנחה שהחטופים בחיים".

יעלון, גנץ ואלון (דוברות משרד הביטחון)

לדברי שר הביטחון, פעילות צה"ל בימים האחרונים גבתה מחיר כבד מחמאס ביהודה ושומרון - "מחיר שהוא הרבה יותר כואב מתקיפות מטוסים". יעלון ציין כי התשתית האזרחית של חמאס נפגעה קשות. "מדובר בכסף, במוסדות צדקה, בתשתית אזרחית ובתשתית הטרור", אמר. "לא סתם אנחנו שומעים את הזעקות והאיומים שלהם".

שלושת החטופים (חדשות 2)

"לא נפסיק את הפעילות מול תשתיות חמאס עד שנרגיש שאנחנו ממצים אותה", הבהיר יעלון. "אין לנו כל כוונה להבעיר את השטח ואנחנו פועלים באחריות ובשיקול דעת. את הטבעת סביב החוטפים צריך להמשיך ולהדק. יש לי הערכה רבה על המאמץ ועל האופן בו המבצע הזה מתנהל".

רה"מ נפגש עם משפחות החטופים 

מוקדם יותר היום נפגש לראשונה ראש הממשלה נתניהו עם משפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו בידי מחבלים: גיל-עד שאר, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. בפגישה הדגיש נתניהו בפני ההורים כי משימת איתור הבנים קודמת לכל דבר: "זו המטרה המרכזית של הפעילות המבצעית והמודיעינית שאנחנו מבצעים, וכל היחידות המתאימות מגויסות למטרה זו".

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה להוריהם של שלושת הנערים: "העם נותן לכם כוח ואתם נותנים לו כוח בחזרה". נתניהו התייחס למבצע "שובו אחים" לאיתור החטופים ואמר: "תגברנו את הכוחות בשטח ואנחנו משקיעים מאמץ אדיר על מנת להגיע אל הבנים".

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סיפרה להורים כי היא נרגשת מאוד מהמפגש עמם והדגישה את תעצומות הנפש, האמונה החזקה והכוחות שהם מפגינים: "אני מבקשת להמשיך ולחזק את ידכם ולחבק אתכם יחד עם כל עם ישראל. כל עם ישראל מחכה לחזרה של הבנים שלכם".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

"פועלים מתוך הנחה שהחטופים בחיים"

נתניהו נפגש עם משפחות החטופים

"האינדיקציות מראות שהם בחיים"

חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה