אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הנשיא נפגש עם משפחותיהם של שלושת החטופים ואמר להן: "קולכן צריך להישמע בעולם". אביו של גיל-עד שער הודה לו: "דבריך מחזקים אותנו בהתמודדות הלא פשוטה". אחרי הפגישה הגיעו בני המשפחות לכותל, שם אמרה אמו של נפתלי פרנקל לתלמידים שפגשה: "השם לא עובד אצלנו שלא תשכחו" ‎

שבוע בלי הילדים: משפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו בידי מחבלים: גיל-עד שאר, נפתלי פרנקל ואייל יפרח נפגשו היום (ה') עם נשיא המדינה שמעון פרס וקראו לו לפעול לגיוס הקהילה הבינלאומית לשחרור ילדיהם. לאחר מכן הלכו ההורים לתפילה בכותל, שם העלתה רחל פרנקל, אמו של נפתלי, את האפשרות הכואבת כי הבנים לא ישובו בחיים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה שנערכה בבית הנשיא קרא אביו של גיל-עד שער לקהילה הבינלאומית לפעול לשחרור הנערים. "העם בארץ איתנו, יהדות העולם איתנו ואנו מצפים מכל העולם לגלות מעורבות ולפעול למען שחרור בניננו", אמר אופיר שער לפרס.

הוא הודה לנשיא על תמיכתו במשפחות בשעתם הקשה. "הזמנתך היא נדבך נוסף בתמיכה הכנה והאמיתית שאנו חשים בימים האחרונים מכל עבר", ציין האב. "דבריך מחזקים אותנו בעמידה האיתנה והמלוכדת בהתמודדות הלא פשוטה אליה נקלעו משפחותינו".

פרס הביע את השתאותו מהתמודדותן של המשפחות והבטיח לסייע. "שלוש משפחות כאלו יכולות להרים עם לגבהים שלא ידע כמוהם. מזה כמה ימים שיש ישראל אחרת, מאוחדת, מלוכדת, מתפללת לוחמת", אמר נשיא המדינה. "קולכם צריך להישמע בעולם ואעשה זאת בנסיעתי הקרובה לארצות הברית, גם בפומבי וגם בשיחות פרטיות - זו שליחות אנושית. החיים של הילדים האלה לא יסולאו בפז".

אחרי הפגישה עם הנשיא הגיעו בני המשפחות לכותל, שם פגשה רחל פרנקל, אמו של נפתלי, תלמידים שפתחו איתה בשיחה ואמרו כי התפללו למענה. "אני מאמינה בלב שלם שהם יחזרו, אבל מה שלא יקרה השם לא עובד אצלנו, שלא תשכחו, חס וחלילה, אם יקרה משהו אחר", אמרה להם בהתייחסה לגורל הבנים. "אני מאמינה שהם יחזרו וגם אם לא - שלא תישברו".

המשפחות בפגישה עם שר הביטחון (דוברות משרד הביטחון)

יעלון למשפחות: "הנחת העבודה - הבנים בחיים"

אתמול נפגשו המשפחות עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בלשכתו בקרייה שבתל אביב וקיבלו עדכון על המשך המבצע הצבאי לאיתור בניהן. "כל עוד אין לנו הוכחה אחרת - הנחת העבודה שלנו היא שהבנים בחיים", אמר יעלון למשפחות וציין כי הוא שואב כוח מהתנהלותן.

"אני מבקש לחזק את ידיכן", אמר יעלון למשפחות, "אתן משדרות עוצמה ועמידה איתנה. באירועים כאלה אחד הדברים החשובים הוא עמידתכן, וזה מעורר הערכה".

אחרי הפגישה עם יעלון, הגיעו קציני משטרה אל בית משפחות שלושת החטופים והשמיעו להן את הקלטת שבה נשמע התיעוד האחרון של אחד הבנים בשיחה למוקד 100. לא ידוע מה התרחש במכונית שבה ככל הנראה נחטפו השלושה, אך גורמים שנכחו בביתה של משפחת פרנקל, שבנה נפתלי נחטף, סיפרו כי חלק מההורים "הגיבו באיפוק" להקלטה הקשה בת שתי הדקות.

יחד עם זאת היו מי שהתיעוד היה עבורם קשה מדיי ועזבו אחת החדר. אחרי ששמעו את הקלטת, אמרו ההורים כי אנחנו "סומכים על כוחות הביטחון שיחזירו את ילדינו בשלום".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

שר הביטחון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"